18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Badania pokazują, że astronauci NASA na stacji kosmicznej cierpią na przerażającą utratę kości

Badania pokazują, że astronauci NASA na stacji kosmicznej cierpią na przerażającą utratę kości

Misje kosmiczne mają wystartować w nadchodzących dziesięcioleciach. NASA planuje nie tylko powrót na Księżyc z Misje ArtemidyAle agencja i wiele prywatnych firm kosmicznych, takich jak SpaceX, mają ustawione cele Zacząłem kolonizować Marsa. Wkraczając w początek nowej ery kosmicznej, wciąż niewiele wiemy na temat długofalowych skutków podróży kosmicznych dla ludzi. Ale niektóre nowe badania rzucają światło na to, jak miesiące mikrograwitacji wpływają na organizm – i nie wygląda to dobrze.

w Badanie opublikowane w czwartek w Raporty naukoweA Uniwersytet Calgary Naukowcy odkryli, że astronauci, którzy spędzili ponad trzy miesiące w kosmosie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), tylko częściowo wyzdrowieli z poważnej utraty kości. Chociaż zjawisko to występuje naturalnie u ludzi na Ziemi, utrata wydaje się być bardziej wyraźna, gdy ciało jest wystawione na działanie mikrograwitacji. W rzeczywistości autorzy badania stwierdzili, że sześć miesięcy w kosmosie zaowocowało: kontrakty Wartość degradacji kości.

„Zrozumienie, co dzieje się z astronautami i jak wracają do zdrowia, jest niezwykle rzadkie” – powiedział mi Gabel, profesor nadzwyczajny kinezjologii i główny autor badania. Powiedział w komunikacie prasowym. „Pozwala nam przyjrzeć się procesom zachodzącym w ciele w tak krótkim czasie. Musielibyśmy podążać za kimś przez dziesięciolecia na Ziemi, aby zobaczyć taką samą utratę kości. „

Problem wynika ze środowiska mikrograwitacyjnego w kosmosie. Waga jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie kości. Podobnie jak mięśnie, kości potrzebują ciężaru i naprężeń, aby utrzymać swoją siłę. Bez nich z czasem słabną. Jeśli twoje ciało ma poważną niedowagę, może to prowadzić do poważnych problemów z kośćmi, w tym: OsteoporozaChoroba, która sprawia, że ​​kości są tak kruche, że nawet atak kaszlu może prowadzić do złamań żeber.

Jest więc zrozumiałe, że środowisko mikrograwitacyjne ISS z czasem doprowadziłoby do znacznej degradacji kości. Jednak autorzy badania twierdzą, że ilość strat i regeneracji różni się w zależności od astronauty.

READ  SpaceX ma zamiar uruchomić swój trzeci Starlink z rzędu [webcast]

„Widzieliśmy astronautów, którzy mieli trudności z chodzeniem z powodu słabości i braku równowagi po powrocie z lotu kosmicznego, do innych, którzy radośnie jeździli na rowerze po kampusie Johnson Space Center, aby spotkać się z nami podczas wizyty studyjnej” – powiedział Stephen Boyd, dyrektor McCaig Institute for Bone and Joint Health i współautor badania, w oświadczeniu.Istnieje bardzo zróżnicowany zestaw reakcji wśród astronautów na ich powrót na Ziemię.

Odkrycia te podkreślają potrzebę badań nad długofalowymi skutkami podróży kosmicznych na ludzkie ciało – zwłaszcza, gdy przygotowujemy się do podjęcia ambitnych misji kolonizacji innej planety. Autorzy badania planują oprzeć się na badaniach i rozważyć wpływ dłuższych okresów spędzonych w kosmosie, aby zapewnić wgląd przyszłym astronautom.

„Astronauci wyruszą w głęboką przestrzeń kosmiczną w tej dekadzie, a w nadchodzących stuleciach ludzkość będzie zamieszkiwać inne układy gwiezdne” – powiedział w oświadczeniu Robert Thirsk, były astronauta i kanclerz Uniwersytetu Kalifornijskiego w Calgary. „Przesuńmy teraz granice eksploracji kosmosu, aby ta wizja była możliwa”.