16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Asteroida wielkości ciężarówki zbliży się do Ziemi 26 stycznia

Asteroida wielkości ciężarówki zbliży się do Ziemi 26 stycznia

2023 BU przeleci nad południowym krańcem Ameryki Południowej 26 stycznia.
Wyjaśnienie: NASA/JPL-Caltech

Asteroida jest w drodze na Ziemię, ale nie martw się –koniec Nie tutaj. Asteroida, nazwana 2023 BU, ma mniej więcej rozmiar pudełka Nie oczekuje się, aby ciężarówka miała wpływ na naszą planetę podczas przelotu w czwartek. Jednak tak będzieJedno z najbliższych zbliżeń, jakie kiedykolwiek zarejestrował znany NEO,Według naukowca z NASA.

— poinformowało w oświadczeniu Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA Uwolnienie Środa takBU 2023 ma około 11,5 do 28 stóp (3,5 do 8,5 metra) średnicy i jest wystarczająco mały, aby w większości spalić się w naszej atmosferze, jeśli w nas uderzy.. Ale NASA nie spodziewa się, że planeta zderzy się z 2023 BU. Zamiast tego asteroida minie 2200 mil (3600 kilometrów) nad południowym krańcem Ameryki Południowej w czwartek, 26 stycznia, Jest 16:32 czasu PST. NASA była w stanie obliczyć pozycję i trajektorię asteroidy za pomocą Zwiadowca asteroid w pobliżu Ziemia system oceny ryzyka.

„Skaut 2023 BU został szybko wykluczony jako zderzacz, ale pomimo bardzo niewielu obserwacji był w stanie przewidzieć, że asteroida zbliży się niezwykle blisko Ziemi” – powiedział David Farnocchia. Inżynier nawigacji w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA, który opracował Scouta. „W rzeczywistości jest to jedno z najbliższych zbliżeń, jakie kiedykolwiek zarejestrował znany NEO”.

Zbliża się do nas 2023 BU, a potem kilka satelitów krążących wokół naszej planety, a ziemska grawitacja zmienia tor asteroidy wokół Słońca z okrągłego na bardziej wydłużony. była asteroida Została odkryta przez Giennadija Borysowa w Obserwatorium MARGO w Nauchnyi na Krymie 21 stycznia. Od tego czasu obserwatoria na całej planecie wykryły również 2023 BU, co doprowadziło do powstania potężnych modeli asteroidy.Ścieżka i potencjalne zagrożenia.

Astronomowie ujawnili rok 2023 i jego natychmiastowe badanie Oferuje Jak potężny stał się przepływ pracy w wykrywaniu asteroid przez ludzi. Postępuje również nasza zdolność do ostatecznej obrony naszej planety Pomyślny test DART zadanie do roztargnienie asteroida ostatni Październik.

READ  Kolejna próba testowa gigantycznej rakiety księżycowej NASA Artemis I rozpoczyna się we wtorek