20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple ogłasza wielomiliardową umowę z Broadcomem

Apple ogłasza wielomiliardową umowę z Broadcomem

Firma Apple ogłosiła dzisiaj zawarcie nowej wieloletniej umowy o wartości wielu miliardów dolarów z Broadcom, wiodącą amerykańską firmą technologiczną i zaawansowaną produkcyjną. Dzięki tej współpracy Broadcom opracuje komponenty częstotliwości radiowej 5G – w tym filtry FBAR – oraz wysokiej klasy komponenty łączności bezprzewodowej. Filtry FBAR będą projektowane i budowane w kilku głównych amerykańskich ośrodkach produkcyjnych i technologicznych, w tym w Fort Collins w Kolorado, gdzie Broadcom ma duży zakład.

„Cieszymy się, że możemy podjąć zobowiązania, które wykorzystują pomysłowość, kreatywność i ducha innowacyjności amerykańskiej produkcji” — powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Wszystkie produkty Apple są oparte na technologii zaprojektowanej i zbudowanej tutaj, w Stanach Zjednoczonych, i będziemy nadal pogłębiać nasze inwestycje w amerykańską gospodarkę, ponieważ mamy niezachwianą wiarę w przyszłość Ameryki”.

Apple pomaga już wspierać ponad 1100 miejsc pracy w zakładzie Broadcom Fort Collins FBAR produkującym filtry, a partnerstwo pozwoli Broadcom na dalsze inwestowanie w krytyczne projekty automatyzacji i podnoszenie kwalifikacji techników i inżynierów. W całym kraju Apple obsługuje ponad 2,7 miliona miejsc pracy poprzez bezpośrednie zatrudnianie i pracę programistów w dynamicznie rozwijającej się gospodarce aplikacji na iOS oraz wydatki z ponad 9000 amerykańskich dostawców i producentów różnej wielkości we wszystkich 50 stanach w dziesiątkach branż.

5G kształtuje przyszłość następnej generacji elektroniki użytkowej — a Apple wydaje dziesiątki miliardów dolarów na rozwój tego obszaru w USA

Inwestycje te są częścią zobowiązania Apple do zainwestowania 430 miliardów dolarów w amerykańską gospodarkę w ciągu pięciu lat w 2021 roku. Obecnie firma Apple jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu dzięki bezpośrednim wydatkom u dostawców z USA, inwestycjom w centra danych, wydatkom kapitałowym w USA i innym wydatkom krajowym.

Po wprowadzeniu technologii 5G do urządzeń Apple w 2020 roku, Apple pomogło rozszerzyć i przyspieszyć wdrażanie 5G w całym kraju, napędzając innowacje i wzrost zatrudnienia wśród firm, które wspierają innowacje i infrastrukturę 5G. Zasięg i wydajność 5G stale rośnie na całym świecie, a coraz więcej użytkowników korzysta z szybszej łączności, przechodząc na produkty obsługujące 5G.

READ  Toyota zaprzestaje działalności we wszystkich zakładach montażowych w Japonii z powodu awarii systemu