19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple i Google łączą siły, aby powstrzymać niechciane śledzenie AirTag

Apple i Google łączą siły, aby powstrzymać niechciane śledzenie AirTag

  • Apple i Google poinformowały, że współpracują, aby zapobiec używaniu urządzeń do śledzenia zagubionych przedmiotów, takich jak Apple AirTag, do śledzenia ludzi bez ich zgody.
  • Wtorkowe ogłoszenie wskazuje, że telefony z Androidem wkrótce zyskają również możliwość ostrzegania swoich użytkowników, jeśli zostali śledzeni przez AirTag.

Apple AirTag

Todda Haseltona | CNBC

Apple i Google poinformowały we wtorek, że współpracują, aby zapobiec używaniu urządzeń do śledzenia zagubionych przedmiotów, takich jak Apple AirTag, do śledzenia ludzi bez ich zgody.

Firmy opracowują standard branżowy dla Bluetooth, który dodałby możliwość ostrzegania ofiar o niechcianych modułach śledzących w systemach Android i iOS, podały firmy.

AirTag firmy Apple ma na celu pomóc ludziom znaleźć zagubione przedmioty, takie jak klucze, pokazując lokalizację przedmiotu w czasie zbliżonym do rzeczywistego w aplikacji na iPhone’a. Ale tam było wiele raportów O urządzeniu za 30 dolarów, które było używane do prześladowania ludzi od czasu wprowadzenia go do sprzedaży w 2021 roku.

W odpowiedzi firma Apple wbudowała wcześniej w iPhone’y funkcje wykrywania, które umożliwiają użytkownikom wykrywanie nieznanych AirTag w obszarze użytkownika.

Wtorkowe ogłoszenie wskazuje, że telefony z Androidem wkrótce zyskają również możliwość ostrzegania swoich użytkowników, jeśli zostali śledzeni przez AirTag.

Apple i Google poinformowały, że nowy standard branżowy, który umożliwi te funkcje, zostanie ukończony do końca 2023 roku, a następnie wdrożony „w przyszłych wersjach iOS i Androida”.

Zmiana umożliwiłaby również śledzenie innych brakujących elementów, takich jak te wykonane przez Samsunga lub Tile, w celu stworzenia podobnych funkcji alertów dla iPhone’a i Androida.

READ  Pojawienie się nowych telefonów Apple Plus, Pro i Pro Max