9 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Anthony Davis pokonuje Lakers Warriors w grze 3: Jak Golden State może dostosować się do gry 4?

Anthony Davis pokonuje Lakers Warriors w grze 3: Jak Golden State może dostosować się do gry 4?

Lakers odbili się od ciężkiej porażki w meczu 2 i odnieśli imponujące zwycięstwo 127-97 nad Warriors w meczu 3 rundy play-off drugiej rundy, prowadząc w sobotę u siebie 2: 1. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Tłum serca z Los Angeles, Anthony Davis, prowadził wszystkich strzelców z 25 punktami. Do swojego dorobku dołożył 13 zbiórek, cztery bloki i trzy przechwyty. LeBron James i D’Angelo Russell zdobyli po 21 punktów.
  • Stephen Curry przegrywał z Golden State z 23 punktami w strzelaniu 9 na 21 (4 na 10 z dystansu za 3 punkty). Warriors jako całość strzelają 39,6 procent z gry.
  • Lakers trafili 28 z 37 z linii rzutów wolnych, podczas gdy Warriors wykonali 12 z 17 prób rzutów wolnych.
  • Mecz nr 4 odbywa się w poniedziałki o 22:00 czasu wschodniego.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Los Angeles tłumi ofensywę Golden State

Lakers wpadli w 11-punktowy dołek na początku drugiej kwarty, kiedy Russell ochłonął, a James spędził pierwszą kwartę na zwierzaniu się kolegom z drużyny. W ciągu pierwszych 15 minut Warriors wciąż byli na dobrej drodze do zdobycia 20 i 3 sekund więcej, tak jak to zrobili w pierwszych dwóch meczach serii w Golden State. Ale ta gra się zmieniła, gdy Lakers zaczęli zmuszać obie drużyny do odwrócenia się i remisowania fauli.

Do przerwy Lakers wyprzedzili Warriors 17-4 ze strat i 15-4 z linii rzutów wolnych. Zdolność Jamesa i Davisa do popełniania błędów i ograniczania ofensywy Warriors przed robieniem czegokolwiek poza branżą strzelecką Curry’ego zapewniła, że ​​22-punktowa konwersja z drugiej kwarty utrzyma i zdefiniuje grę trzecią. – Murraya

Trzecia kwarta znów miała znaczenie

W meczu 2 Warriors zawstydzili Lakers, prowadząc 30 punktami do końca trzeciej kwarty. Lakers odwdzięczyli się w Game 3, prowadząc aż 34 punktami. To 45-punktowy zwrot, z czasem śmieciowym rozproszonym przez wsady i zrzuty. Ale ta seria zakończyła się remisem 1-1, a Lakers musieli utrzymać przewagę własnego boiska. Stawki nie były tak wysokie w sobotę w Game 3, jak w poniedziałek wieczorem w Game 4.

READ  Zjawa: Harini Logan roi się o tytuł Spelling Bee

Jeśli Lakers przeżyją traumę po tym, jak rozegra się mecz 2 i przyciągną swoją publiczność w sobotnią noc, mogą spodziewać się, że Warriors odpowiednio zareagują upokorzeniem – zwłaszcza, że ​​Lakers będą dążyć do prowadzenia 3-1. – Murraya

Co poszło nie tak wojownikom?

Zacznijmy od porażki drugiej kwarty. Mieli 40-29 lat. Wtedy Klay Thompson nawet nie patrzył, gdy Curry rzucił udane podanie w przejściu. – krzyknęła sfrustrowana Carrie. Był to jeden z dziewięciu obrotów w drugim kwartale i oznaka rychłego załamania.

Musa Moody został nagwizdany za potknięcie Davisa. Draymond Green i JaMychal Green kłócili się o techniki. Draymond znalazł się w poważnych tarapatach. Warriors zdobyli zaledwie 18 punktów w drugiej kwarcie i prowadzili 30-8, aby zamknąć połowę, prowadząc 11-11. – Łupkarz

Na jakie pytania należy odpowiedzieć przed rozpoczęciem gry w Mega 4?

Czy Golden State utrzyma się w wyjściowym składzie z Jamaican Green? Udało się to dobrze w grze 2, ale Lakers dostosowali swoje dystanse, odciągając Davisa od Draymonda Greena, pozwalając mu ponownie odłupać farbę. JaMychal spudłował we wszystkich trzech iw ciągu dziesięciu minut wyprzedził Warriors o 11 punktów. Mogliby przesunąć się mniej i pójść za Jordanem Paulem, ale on nie gra dobrze. Ich tradycyjni starterzy (wraz z Kevonem Looneyem) zawsze stanowili koc ochronny dla trenera Steve’a Kerra, ale dystans został zniszczony, a niedawna choroba Looneya najwyraźniej osłabiła jego wpływy.

Warriors przeważnie potrzebują lepszych występów od swoich wielkich nazwisk. Draymond Green sfaulował pięć razy i był ograniczony do 23 minut. Thompson spudłował dziewięć ze swoich 14 strzałów i wykonał sześć strat. Curry był bardzo cichy. – Łupkarz

Punkt kulminacyjny gry

Kluczowe statystyki

W drugim meczu Warriors zdobyli łącznie 84 punkty w drugiej i trzeciej kwarcie (43 i 41 punktów). W grze 3 są Tylko 38 zdobyło punkty (18 i 20 punktów).

READ  Plotki NFL: Miles Hartsfield, 49ers zgadzają się na kontrakt wolnego agenta

Drabinka play-offów NBA

On podąża sportowiecDrabinka NBA Playoffs.

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Gary A. Vasquez/USA Today)