25 kwietnia, 2024

Anthony Davis i Lakers wyprzedzają Warriors i prowadzą w serii 1:0

Golden State Warriors prawie odnieśli wielki powrót we wtorek wieczorem w Chase Center.

Ale ta partia zaczęła się za późno.

Anthony Davis i Los Angeles Lakers pokonali Warriors 117:112 w pierwszym meczu serii półfinałów Konferencji Zachodniej w San Francisco. To dało Lakersom, którzy odpadli z gry przed pokonaniem Memphis Grizzlies w pierwszej rundzie playoffów, prowadzenie 1:0.

Davis również całkowicie dominował w wygranej. Davis zakończył z 30 punktami, 23 zbiórkami, 5 asystami i 4 blokami, strzelając 11 z 19 z gry.

„Wiemy, że to ci sami obrońcy tytułu, człowieku” – powiedział Davis w TNT. „Widzieliśmy, co zrobili przeciwko Sac… nie ma z nimi bezpiecznej kuli. Najwyraźniej widziałeś, że w każdej chwili mogą się rozgrzać. To tylko nasza mentalność zespołowa, wiedząc, że jeśli możemy wygrać ten budynek, możemy pokonać ten zespół. „To dla nas wzmocnienie pewności siebie”.

Chociaż Lakers czuli się, jakby byli o krok do przodu w drugiej połowie, Warriors odzyskali siły w ostatnich minutach. Wpadając w 14-punktowy dołek w czwartej kwarcie, Warriors prowadzili 14-0 w ciągu prawie pięciu minut, pokonując parę potężnych trójek Jordana Paula i Stephena Curry’ego.

Jednak ostatnia trójka Curry’ego była ostatnią zdobyczą Golden State. Lakers utrzymywali Warriors bez punktów przez resztę drogi i trafili kilka rzutów wolnych w ostatnich sekundach, aby przypieczętować zwycięstwo pięcioma punktami.

Anthony Davis i Los Angeles Lakers pokonali Golden State Warriors w pierwszym meczu serii półfinałów Konferencji Zachodniej we wtorek wieczorem. (Ezra Shaw / Getty Images)

Pierwsza połowa była bitwą i natychmiast nadała ton temu, co powinno być świetną serią kalifornijską. Davis stracił 23 z 30 punktów w pierwszej połowie i poprowadził Lakers do jednopunktowej przewagi w pierwszej połowie. Warriors, prowadzeni przez Klaya Thompsona, który zdobył 18 punktów w pierwszej połowie, zdobyli 13 trójek w ciągu pierwszych 24 minut. Z drugiej strony Lakers wyszli 1 z 8 zza łuku.

READ  Żona Nicka Sabana zdradza, przed jakim wyborem stanął po przegranej w Rose Bowl

Lakers na krótko oderwali się w trzeciej, dzięki gwiezdnej serii 13-3, która po raz pierwszy przez całą noc dała im dwucyfrową liczbę. Golden State nie zniknęło na długo i zaraz wróciło dzięki dzikiemu wsadowi Gary’ego Paytona II nad Jamesem. Ale to powalenie pozostawiło starszego Paytona w dużej mierze nietkniętego.

Lakers powiększyli swoją przewagę do ośmiu punktów na koniec trzeciej tercji i otrzymali trzy wolne punkty w ostatnich minutach po tym, jak Draymond Green popełnił faul techniczny za kłótnię z sędzią w sprawie odgwizdania faulu w celu odesłania Davisa z powrotem do gry. zespół. Linia rzutów wolnych. Lakers mieli zdumiewające 21 z 23 z linii rzutów wolnych po trzech kwartach, a Warriors wykonali tylko pięć rzutów z taśmy.

Doprowadziło to do opóźnienia płatności Warriors, które zostało przerwane na krótki czas.

Curry prowadził Golden State z 27 punktami straty, a Thompson zakończył z 25 punktami. Paul również dodał 21 punktów z ławki. To połączone trio wyszło 18 z 40 zza łuku. Kevon Looney dodał 10 punktów i 23 zbiórki. Do tej pory w tym sezonie zanotował co najmniej 20 zbiórek w czterech meczach.

James dodał 22 punkty i 11 zbiórek do 30-punktowego dnia Davisa. Dennis Schroeder zdobył 19 punktów z ławki, a D’Angelo Russell miał 19 punktów i 6 asyst. Pomimo oddania tylko sześciu strzałów zza łuku, Lakers jako drużyna oddali około 47% z pola i wykonali 25 rzutów wolnych. Co najważniejsze, wygrali 15 z ostatnich 19 meczów.

Akcja drugiej gry z serii rozgrywa się w czwartkowy wieczór w San Francisco.