30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ankieta Switch State podkreśla NSO, Joy-Con Drift i nadzieje na całe pokolenie

Ankieta Switch State podkreśla NSO, Joy-Con Drift i nadzieje na całe pokolenie

Zdjęcie: Nintendo na żywo

z powrotem w Na początku lutego skierowaliśmy Cię do badania Switch State Survey 2022, Coroczny proces prowadzony przez Switch Weekly, który przeprowadza ankiety wśród tysięcy osób na różne tematy. Wyniki dla tych wpisów zostały już opublikowane i są teraz Warte przeczytania; Było kilka interesujących – choć niekoniecznie zaskakujących – wyników.

Szczególnie zainteresowała nas sekcja Nintendo Switch Online, której tło zostało potwierdzone przez Nintendo Mario Kart 8 Deluxe Booster Cycle Pack dla pakietu rozszerzeń podczas procesu skanowania. Na początek 88,9% respondentów potwierdziło, że ma standardową subskrypcję NSO, co nie jest zaskakujące, ponieważ jest to wymóg gry online (i oszczędzania w chmurze). Ponad jedna trzecia osób korzysta z członkostwa rodzinnego, a ponad 55% z nich robi to w grupie obejmującej przyjaciół i „innych”, dając użytkownikom dostęp po niskiej cenie.

Jednak zainteresowanie pakietem rozszerzeń pozostaje skromne. Badanie wykazało, że tylko 32,1% respondentów NSO zaktualizowało do najnowszej usługi. Nawet po dodaniu treści MK8 tylko około jedna trzecia respondentów stwierdziła, że ​​„pomyśli jeszcze raz”. Częste skargi osób, które nie zdecydowały się na aktualizację, były znajome – wielu właścicieli Switcha wydaje się, że jest on zawyżony i nie oferuje wystarczającej wartości.

Tymczasem, w tym starym temacie, jakim było dryfowanie Joy-Conów, 68%+ respondentów stwierdziło, że doświadczyło tego problemu, a liczba ta stale rośnie wraz ze starzeniem się systemów i kontroli wieku. Około jedna czwarta stwierdziła, że ​​kupiła alternatywy „więcej niż raz”, podczas gdy profesjonalna konsola i alternatywy Joy-Con innych firm są popularne. Z drugiej strony wiek systemu i konsol sprawia, że ​​nie jest to zaskakujące, ale mimo wszystko był to z pewnością jeden z najbardziej zauważalnych minusów generacji Switcha.

Ankieta stanowi również ciekawe przypomnienie, że entuzjastyczna baza posiadaczy Switcha pozostaje w dużej mierze skupiona na fizycznych kopiach gier. Całkowity odsetek uczestników dla tytułów „cyfrowych” w porównaniu z kasetami wyniósł 53% pobrań; Biorąc pod uwagę liczbę gier, które są pobierane tylko na Switchu, jest to w rzeczywistości dość niska liczba. To odsetek, który niewiele się zmienił przez lata badania, pokazując, że rynek fizyczny wciąż żyje i ma się dobrze dla gier na Switcha, przynajmniej wśród wiernych fanów.

READ  Zrozumienie marki USB może być trochę łatwiejsze

Ostatnia sekcja, którą będziemy podkreślać, dotyczy przemyśleń fanów na temat długowieczności generacji Switcha. średnia odpowiedź naIle lat spodziewają się właściciele Switcha / mają nadzieję, że Nintendo będzie nadal wspierać platformę?Minęły cztery lata, co prowadzi nas do 2026 roku. Jest to zgodne z publicznymi oświadczeniami Nintendo, że uważa Switch za mniej więcej w połowie swojego cyklu życia i prawdopodobnie uczestnicy nadal wymieniają jakąś formę „Pro” lub uaktualnienia jako część cyklu życia Switcha. Ponad 22% respondentów posiada już Switcha OLED, a już po kilku miesiącach od jego premiery widać, że nadal jest rozsądna satysfakcja z tego, co ma do zaoferowania platforma Switch, nawet jeśli aktualizacje dotyczą tylko akumulatora, jakość wykonania lub ekran.

Ankieta zawiera mnóstwo interesujących statystyk (tak, fani nadal chcą zwrotu F-Zero), więc zalecamy zapoznanie się z poniższym linkiem.