15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Angel Reese i Caitlin Clark dały rekordowy występ w Sky-Fever

Angel Reese i Caitlin Clark dały rekordowy występ w Sky-Fever

Po raz kolejny Indiana Fever i Chicago Sky spisały się znakomicie w niedzielnym pojedynku z WNBA. Byliśmy także świadkami rekordowych występów wschodzących gwiazd Kaitlyn Clarke i Angel Reyes.

W niedzielę Chicago po raz pierwszy zwyciężyło nad Indianą, odnotowując ekscytujące zwycięstwo 88-87 na Wintrust Arena. Z trzech rozegranych meczów, drugi mecz rozstrzygnął się tylko jednym punktem. Al-Hima wygrał dwa poprzednie spotkania.

Oprócz niesamowitego meczu Clark i Reese dali specjalne występy. Clark ustanowił rekord franczyzy Fever pod względem asyst w jednym meczu. Reese został pierwszym debiutantem WNBA, który od czasu Aji Wilsona w 2018 roku zanotował double-double za 25 punktów i 15 zbiórek.

Clark zakończył niedzielny występ z 17 punktami, 13 asystami i sześcioma zbiórkami. Trafiła także pięć razy z dystansu za trzy punkty. 13 asyst to najwięcej w historii zawodnika Indiany.

Reese dominował w niedzielnym zwycięstwie drużyny Sky, kończąc mecz z 25 punktami i 16 zbiórkami, a także trafiał osiem z 12 strzałów z podłogi. Dołączyła do elitarnej firmy, stając się pierwszą debiutantką, która dokonała tego wyczynu od czasów Wilsona.

Przypominamy, że Wilson jest dwukrotnym MVP ligi.

Niedzielny występ Reese był także ósmym meczem z rzędu, w którym zanotowała double-double, co stanowi rekord WNBA dla debiutantki. Można śmiało powiedzieć, że Sky zdobyło absolutną przewagę dzięki wyborowi nr 7 w drafcie WNBA 2024.

Inna debiutantka z Chicago, Camila Cardoso, również miała dobry występ w niedzielnym meczu, zdobywając 16 punktów, 10 zbiórek i trzy asysty.

READ  Anthony Rizzo ponownie zadaje cios nokautujący Yankees

Clark, Reese i Cardoso to obecnie trzej najczęściej omawiani nowicjusze w lidze. W niedzielę widzieliśmy naprawdę wyjątkowy występ całej trójki.

W harmonogramie sezonu zasadniczego Indiana i Chicago pozostały tylko jedno spotkanie. Obie drużyny zmierzą się ponownie 30 sierpnia w Wietrznym Mieście.