19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amtrak odwołuje połączenie kolejowe między Bostonem a Nowym Jorkiem

Amtrak odwołuje połączenie kolejowe między Bostonem a Nowym Jorkiem

Pociąg Amtrak na trasie Boston–Nowy Jork został przywrócony późną sobotę po przerwie w dostawie prądu na torach, co zmusiło kolej do odwołania pociągów wzdłuż ruchliwego korytarza północno-wschodniego na większą część dnia.

– powiedział Amtrak Zaktualizowano O godzinie 22:30 Zarząd kolei ogłosił, że przerwa w dostawie prądu była spowodowana uderzeniem pioruna, ale nie określił, gdzie nastąpiło uderzenie pioruna. Władze kolei podały w sobotę wcześniej, że przerwa była spowodowana „awarią wyłącznika zasilania, która spowodowała przerwę w dostawie prądu na wszystkich torach” między Penn Station w Nowym Jorku a New Haven Union Station w Connecticut.

„Amtrak komunikuje się bezpośrednio z klientami, których dotyczą te modyfikacje, i oferuje opcje zmiany rezerwacji planów podróży” – podała firma w aktualizacji wydanej w sobotni wieczór. „Amtrak przeprasza za wszelkie niedogodności.”

Z postów Amtrak w mediach społecznościowych wynika, że ​​od około godziny 9:20 w piątek na kolei występują problemy z zasilaniem, co spowodowało kilka opóźnień i odwołań.

Amtrak powiedział, że w sobotę wieczorem dwa pociągi kursowały zgodnie z rozkładem: pociąg nr 65 z Bostonu do Newport News w stanie Wirginia oraz pociąg nr 66 z Roanoke w stanie Wirginia do Bostonu.

Amtrak powiedział, że w niedzielę większość pociągów będzie kursować według normalnego rozkładu jazdy, ale pociągi 143, 162 i 150 zostały odwołane „ze względu na lokalizację sprzętu w momencie przerwy w świadczeniu usług”. Amtrak powiedział, że pociągi 54 i 157 będą kursować według zmodyfikowanego rozkładu jazdy.

Przewoźnik kolejowy oświadczył, że zniesie dodatkową opłatę dla pasażerów, którzy chcą zmienić rezerwację.

„Klienci posiadający rezerwacje w dotkniętych pociągach będą zwykle zakwaterowani w pociągach o podobnych godzinach odjazdu lub w innym dniu”. Amtrak powiedział w ostrzeżeniu: W sobotę o 9:50

Do firmy Amtrak wysłano wiadomości z prośbą o więcej informacji.

Według AAA oczekuje się, że około 4,6 miliona osób będzie podróżować autobusem, pociągiem lub statkiem wycieczkowym z okazji święta 4 lipca, co oznacza wzrost o 9% w porównaniu z 2023 r. i bliski powrót do poziomu sprzed pandemii.

READ  Kontrakty terminowe Dow: poślizgi rynkowe, ponieważ liderzy mogli się załamać; Tesla, zbliżają się nowe wiadomości

Z Nickem Stoico można się skontaktować pod adresem [email protected].