9 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amerykański senator mówi, że Sony ma monopol na japońskim rynku gier high-end

zdjęcie: Dziki Waszyngton

Nowy gracz wszedł do sagi przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft za 69 miliardów dolarów. Demokratyczna senator Maria Cantwell (reprezentująca stan Waszyngton) spojrzała dziś na tę sprawę w nieco zagmatwany sposób.

Zauważone na ResetErasenator wygłosił kilka uwag podczas przesłuchania Senackiej Komisji Finansów w sprawie „Agendy polityki handlowej prezydenta 2023”, które z pewnością były niezwykle wciągające.

Senator Cantwell stwierdziła, że ​​„powiedziano jej, że Sony kontroluje 98% rynku gier high-end, a jednak japoński rząd pozwolił Sony angażować się w rażące zachowania antykonkurencyjne, oferując ekskluzywne umowy i płatności na rzecz wydawców gier, tworząc gry, które należą do najpopularniejszy w Japonii”.

Liczba ta wynosi 98% Całkowicie wprowadza w błąd, ignorując gry PC, gry Nintendo i urządzenia mobilnezamiast tego odnosząc się do tempa adopcji Microsoftu przez Sony w macierzystym regionie Sony w Japonii, co nie powinno dziwić nikogo, kto jest średnio zaznajomiony z branżą gier wideo.

Po oskarżeniu japońskiej Federalnej Komisji Handlu o to, że nie przeprowadziła należytego dochodzenia w sprawie rzekomego „zachowania wykluczającego”, przedstawicielka ds. handlu USA Catherine Tai zapytała: „Jak myślisz, co możemy zrobić, aby rozwiązać te problemy i stworzyć równe szanse?”.

tak jak Luke Plunkett z Kotaku słusznie wskazujeAbsurdem jest sugerowanie, że Sony ma jakiś monopol na japońskim rynku gier, ponieważ „Sony nie ma nawet 98% udziału w rynku gry God of War, która jest serią PosiadaćPonieważ Steam pobiera 30% od każdej sprzedaży komputera. „

Oczywiście nie możemy oczekiwać, że wybrani urzędnicy będą ekspertami we wszystkim, ale z pewnością jest to wyraźny strzał w nieco krytyczny moment w trwających staraniach o przejęcie.

Czy to właściwe, że Microsoft (nie wspominając o Nintendo) są Siedziba główna znajduje się w dzielnicy Senator Cantwell w Redmond w stanie WaszyngtonAlbo że Microsoft ma Wniósł ponad pół miliona dolarów do Cantwell Company W ciągu ostatnich dwóch dekad? Pozwolimy ci zdecydować.

READ  Odważna wyszukiwarka pozwala dostosować wyniki

Co sądzisz o komentarzach senatora Cantwella? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.