20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

AMD AIB obniża ceny niestandardowego Radeona RX 7900 XT, teraz dostępnego za 150 USD mniej sugerowanej ceny detalicznej

AMD AIB obniża ceny niestandardowego Radeona RX 7900 XT, teraz dostępnego za 150 USD mniej sugerowanej ceny detalicznej

Partner AMD AIB, Vastarmor, obniżył cenę niestandardowego Radeona RX 7900 XT o 150 USD poniżej sugerowanej ceny detalicznej.

Niestandardowa cena AMD Radeon RX 7900 XT spada o 150 USD poniżej sugerowanej ceny detalicznej w Chinach

Karta graficzna VASTARMOR Starry Sky Radeon RX 7900 XT to niestandardowy typ przeznaczony na rynek Azji i Pacyfiku. Dedykowana karta graficzna, część nowej linii RDNA 3 firmy, oferuje rdzeń graficzny Navi 31 XT. Chip zawiera 84 jednostki obliczeniowe, co odpowiada 5376 rdzeniom. Karta graficzna ma niższe taktowanie 2,0 GHz, o około 300 MHz mniej niż wersja XTX. Karta obsługuje 20 GB pamięci GDDR6 przez 320-bitowy interfejs magistrali. Dostępna jest również pamięć podręczna Infinity Cache o pojemności 80 MB, co stanowi różnicę 16 MB w stosunku do wyższej wersji.

Dedykowana wersja karty graficznej AMD Radeon RX 7900 XT firmy VASTARMOR wykorzystuje metalowe płyty tylne, usztywnienia obudowy i wysokiej jakości płytki PCB. Karta graficzna jest utrzymana w czarno-czerwonej kolorystyce z potrójnym wentylatorem i obsługą inteligentnego uruchamiania i zatrzymywania. Zgłoszono również, że oferuje efekty oddychania RGB za pomocą czerwonych, niebieskich i żółtych świateł.

Modele VASTARMOR mają te same moduły obliczeniowe, co oryginalny model AMD, z 20 GB pamięci graficznej GDDR6, 320-bitowym interfejsem magistrali i szybkością pamięci przekraczającą 20 Gb/s. Przewiduje się, że maksymalna przepustowość wyniesie 800 GB/s. Podobnie jak model AMD, VASTARMOR RX 7900 XT jest sparowany z podwójnym ośmiopinowym złączem zasilania. To bardzo różni się od złącza zasilania NVIDII, które ma dwa razy więcej styków niż konkurencyjne AMD. TBP modelu wynosi 355 W, co stanowi wzrost w stosunku do poprzednich generacji. VASTARMOR RX 7900 XT obsługuje również łączność 4K UHD, HDMI i PCIe 4.0.

READ  Jak zmieniają się zasady dla Akumy i jego czerwonej kuli ognia w Street Fighter 6

Chiński sklep internetowy JD.com sprzedaje kartę graficzną VASTARMOR AMD Radeon RX 7900 XT Starry Sky Edition z 20 GB pamięci GDDR6 za 6399 RMB, czyli o 1000 RMB mniej niż oficjalna chińska sugerowana cena detaliczna 7399 RMB, co oznacza spadek o 150 USD pod względem ceny. Wydaje się, że jest to dostępne wyłącznie na azjatyckim rynku komputerów osobistych i prawdopodobnie nie będzie sprzedawane przez sprzedawców detalicznych w USA, chyba że jest sprzedawane jako używane lub przez sprzedawcę używanego lub innego sprzedawcę online. Więcej kart graficznych firmy VASTARMOR można znaleźć na firmowej stronie Jingdong z własnym zasilaniem Tutaj.

źródło: strona główna IT; jingdong. Strona sprzedawców VASTARMOR Jingdong