20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ambasada Indii w Polsce wzywa obywateli pozostawionych do dotarcia do granicy z Ukrainą komunikacją miejską | Najnowsze wiadomości Indie

Po tym, jak Indie ogłosiły, że się organizują Bezpłatne loty spalinowe Ambasada Indii w Polsce wydała w piątek nową konsultację z obywatelami pozostawionymi na Ukrainie przez sąsiadów z Europy Wschodniej.

Indianie przybywający do granicy ukraińsko-polskiej środkami transportu publicznego, takimi jak autobusy i taksówki, proszeni są o przekroczenie przejścia granicznego Shehini-Medica. Ambasada poinformowała, że ​​polski rząd pozwoli ludziom dotrzeć do granicy między dwoma krajami tylko własnymi pojazdami.

Przeczytaj także | „Help Desk…”: Organizacja lekarzy wzywa premiera Modiego do studentów medycyny na Ukrainie

Konsultacje dostarczyły również szczegółowych informacji na temat urzędników ambasady odpowiedzialnych za dwa przejścia graniczne, Polskę i Lwów na Ukrainie. Zgodnie z nim, oficer już stacjonuje na przejściu Shehini-Medica, natomiast ambasada na przejściu krakowskim będzie działać w godzinach popołudniowych.

Unieruchomieni obywatele Indii zostali poproszeni o wypełnienie formularza Google w celu rozpatrzenia wniosku o miejsce na lot powrotny. Rada mówi, że loty zostaną zorganizowane „wkrótce”.

Formularz Google wymaga dowodu tożsamości ucznia, daty urodzenia, numeru paszportu, pełnego imienia i nazwiska w paszporcie, numeru kontaktowego i lokalizacji na Ukrainie.

Przeczytaj także | Studentów, którzy wyjechali na Ukrainę, poproszono o pozostanie w hostelach – mówi osoba powracająca

Na filmie udostępnionym przez agencję ANI można było zobaczyć grupę 40 indyjskich studentów medycyny idących w kierunku granicy ukraińsko-polskiej z torbami i walizkami na plecach. Studenci z Uniwersytetu Medycznego im. Danilo Holitsky’ego we Lwowie zostali podwiezieni autobusem szkolnym około 8 km od przejścia granicznego.

Najnowsza rada pojawia się, gdy Indie ogłosiły w piątek Opracował plan wydalenia z Ukrainy obywateli osieroconych Drogami lądowymi na Węgrzech iw Rumunii. Na razie Hindusi, zwłaszcza studenci, zostali poproszeni o przekroczenie granicy Chop-Zahony-Węgier oraz granicy Porubne-Siret w Rumunii.

READ  Uwięziony na Białorusi: Syryjska próba ratowania rodziców w pobliżu polskiej granicy

Według najnowszych aktualizacji Indie zamierzają działać Dziś dwa loty do Bukaresztu, stolicy Rumunii A jutro lot do Budapesztu, stolicy Węgier.

W czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało, że wyśle ​​zespoły do ​​przejść granicznych na Ukrainie i jej sąsiadach, na Węgrzech, w Polsce, Słowacji i Rumunii, aby pomóc w ewakuacji unieruchomionych Indian z krajów Europy Wschodniej. Posunięcie to nastąpiło po tym, jak Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną po niepokojach po inwazji Rosji na kraj Europy Wschodniej.

Minister spraw zagranicznych S Jaishankar powiedział w czwartek na Twitterze, że rozmawiał ze swoimi węgierskimi i słowackimi odpowiednikami Peterem Sizzardo i Ivanem Korkokiem o możliwym sposobie wypędzenia Indian.