21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ambasada Indii w Polsce wydała „pilne” konsultacje dla Hindusów na Ukrainie

Ambasada Indii w Polsce wydała pilną radę obywatelom Indii na Ukrainie, że Indianie w Liwie i Tarnopolu w zachodniej części kraju mogą przekroczyć granicę Ptolemais w celu szybszego wjazdu do Polski.

„Obecnie Indianie są w Liwie i Tarnopolu oraz gdzie indziej na Zachodzie Ukraina Możesz udać się na przejście graniczne w Budomierzu, aby stosunkowo szybko wjechać do Polski” – poinformowała w oświadczeniu ambasada Indii w Polsce.

Ambasada dodała, że ​​alternatywnie zaleca się podróż na południe przez Węgry lub Rumunię. Porada dodała, że ​​obywatele Indii mogą uniknąć wiecznie zatłoczonego przejścia granicznego Shehini-Medica.

„Wjeżdżających do Polski z jakiegokolwiek innego przeprawy bez władz indyjskich, prosimy o udanie się bezpośrednio do Hotelu Prezydenckiego, ul. Podwislocze 48 w Rzeszowie, gdzie poczyniono wszelkie przygotowania dotyczące ich pobytu, skąd obsługiwane są loty Operacji Ganga do Indii” – poinformowała ambasada. .

Ponadto stwierdził, że jeśli indyjscy studenci nie mają funduszy, opłaty za transport będą pokrywane przez ambasadę w hotelu.

Następnie Rosja24 lutego siły zbrojne rozpoczęły operację wojskową na Ukrainie. Rząd Indii rozpoczął „Operację Ganga” w celu ratowania obywateli Indii, którzy utknęli w konflikcie na Ukrainie.

Aby zachęcić do deportacji, rząd Indii wyznaczył czterech specjalnych wysłanników do nadzorowania deportacji Indian utkniętych w sąsiadach Ukrainy – Hardeep Singh Puri, Kiran Rijiju, V.K. Singh, Jyotiraditya Cynthia.

Premier Narendra Modi odbył do tej pory kilka spotkań w celu dokonania przeglądu trwających wysiłków w ramach operacji Ganga, mających na celu ratowanie Indian, którzy utknęli na Ukrainie.

Subskrybuj Biuletyny miętowe

* Wpisz poprawny adres e-mail

* Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera.

Nie przegap ani jednej historii! Bądź na bieżąco z Mint i zgłoś informacje. Pobierz naszą aplikację teraz !!