28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amazon ogłasza podział akcji 20 do 1 i plan wykupu akcji za 10 miliardów dolarów

Amazon gotówka

Declan McCulla/CNET

Amazon ogłosił w środę, że jego rada dyrektorów zatwierdziła podział akcji 20 do 1 i zezwoliła na odkupienie akcji sprzedawcy internetowego za 10 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o ponad 6% w obrocie po godzinach pracy.

Podział niekoniecznie zmienia wartość firmy, ale rzecznik Amazona powiedział, że poprawiony kurs akcji sprawi, że akcje będą bardziej dostępne dla potencjalnych inwestorów i zapewnią pracownikom większą elastyczność w zarządzaniu swoimi udziałami w firmie.

Podział akcji, pierwszy dla Amazona od 1999 roku, da zarejestrowanym akcjonariuszom od 27 maja dodatkowe 19 akcji za każdą akcję, którą już posiadają. Oczekuje się, że obrót po skorygowanej cenie akcji rozpocznie się 6 czerwca.

Akcje Amazona zamknęły się w środę na poziomie 2 785,58 USD, co oznacza wzrost o 2,4%. Po wiadomości o podziale akcji, akcje wzrosły o 6,5% w handlu po godzinach.

Amazon to najnowsza firma technologiczna o wysokiej wartości, która ogłosiła podział akcji. Rodzic Google Alfabet ogłasza podział 20 za 1 W lutym Apple ogłosił podział akcji 4 do 1 w 2020 roku.

Podział akcji podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Amazon w dniu 25 maja.

READ  Amerykański sędzia tymczasowo blokuje przejęcie Activision przez Microsoft