26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Alstom rekrutuje i inwestuje 150 nowych specjalistów IT w Polsce

Alstom zatrudni 150 nowych programistów, testerów i innych specjalistów IT do swojego Centrum Kompetencji Digital Products Engineering w Katowicach.

Tutaj zespół opracowuje zaawansowane rozwiązania kolejowe we współpracy z innymi centrami kompetencji inżynieryjnych Alstom we Włoszech, Szwecji i Belgii.

Alstom obecnie aktywnie poszukuje 150 nowych programistów, testerów i innych specjalistów IT.

Alstom obecnie aktywnie poszukuje 150 nowych programistów, testerów i innych specjalistów IT.

© Alstom

Nowi pracownicy są specjalnie rekrutowani do pracy nad rozwojem zaawansowanych systemów zarządzania ruchem kolejowym.

Sławomir Syza, Prezes i Dyrektor Zarządzający Alstom Polska, Ukraina i Kraje Bałtyckie, powiedział:

„Chcemy szerzej wprowadzać produkty sygnalizacji kolejowej w innych krajach, a rozbudowa Centrum Inżynierii Produktów Cyfrowych jest jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu.

„Systemy sterowania ruchem kolejowym są równie ważne dla produkcji wyrobów taborowych, które może nie przypominają Pentolino, ale zapewniają płynny transport, automatyzację i cyfryzację pociągów w Polsce.

„Dzięki nim transport kolejowy jest szybszy i mniej podatny na awarie”.

Alstom zatrudnia w Polsce ponad 4000 osób i prowadzi ponad 10 zakładów w kraju, w tym zakłady produkcji taboru i części w Chorzowie, Wrocławiu i Świętochłowicach, Katowicach oraz centra serwisowe Traxx i Twindexx w Warszawie.

Zatrudniono producenta pociągów Pierwszy w Polsce ERTMS poziom 2 Centrum sterowania większością głównych linii kolejowych w kraju oraz warszawskiego metra.

Ponadto zainstalowała ponad 30 systemów scentralizowanego sterowania ruchem (CTC), ponad 200 stacji zostało zmodernizowanych o skomputeryzowane systemy nastawnic oraz ponad 1700 systemów przejazdowych.

READ  Czechy, Polska i USA remisują w Billie Jean King Cup „Grupa Śmierci”! Wiadomości tenisowe