30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

“A Strange Loop” was among the nominees for best new musical. It stars Jaquel Spivey, center, as Usher, a Broadway usher.

Aktualizacje na żywo dla nominacji do Tony 2022: „Dziwny odcinek”, „MJ: The Musical” i nie tylko

kredyt…Sarah Krulwich/The New York Times

Wybrano „A Strange Loop”, nowy musical, który bada wątpliwości i frustracje, z jakimi boryka się początkujący dramaturg. 11 nominacji do Tony poniedziałekbardziej niż jakikolwiek inny program w pierwszym sezonie po Broadwayu.

Musical, który zdobył już nagrodę Pulitzera za dramat, został napisany przez Michaela R. Jacksona i jest teraz głównym pretendentem do wyścigu o nagrodę o największym wpływie ekonomicznym, za najlepszy nowy musical.

Wyścig prawdopodobnie będzie trudny i bliski. „dziwny odcinekZmierzysz się z jeszcze pięcioma musicalami:MG„Muzyczna biografia Michaela Jacksona; 'Paradise Square’ opowiada o punkcie zwrotnym w stosunkach rasowych w XIX-wiecznym Nowym Jorku;”sześć„O żonach Henryka VIII”;dziewczyna z północy„O pensjonacie w Minnesocie z czasów Wielkiego Kryzysu; i”panie sobotni wieczórRemake klasycznego filmu Billy Crystal.

Tegoroczne Tony Awards są pierwszymi, które honorują programy, które rozpoczęły się po długim pandemicznym zamknięciu kin, i pojawiają się, gdy branża wciąż walczy o naprawienie szkód, które spowodowało zamknięcie kin.

Trylogia LymanaAmbitne spojrzenie na wzlot i upadek finansowego imperium Lehman Brothers, katapultowało się na pierwszy plan w wyścigu o najlepszą grę, a w wyścigu „Company”, odrodzenie musicalu Stephena Sondheima i George’a Fortha dla najlepszego muzycznego odrodzenia.

Wielu znanych artystów nagrało również nominacje, w tym Sam Rockwell, Mary Louise Parker, Billy Crystal, Hugh Jackman, Uzo Aduba, Rachel Drach, Felicia Rashad, Ruth Negga i Patti Lupone. Wśród przeoczonych kandydatów są: Sarah Jessica Parker, Matthew Broderick, Benny Feldstein i Daniel Craig.

Zakwalifikowano 34 pokazy, z których 29 otrzymało nominacje. Nominacje zostały wybrane przez grupę 29 osób, które obejrzały wszystkie kwalifikujące się programy i głosowały w ostatni piątek; Następnie grupa 650 wyborców ma czas do 10 czerwca na zagłosowanie na nominowanych, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii 12 czerwca.

READ  Co wiesz o ślepocie twarzy, przypadku ślepoty Brada Pitta?