15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

AKTUALIZACJA NA ŻYWO: Huragan Beryl dociera do Meksyku

AKTUALIZACJA NA ŻYWO: Huragan Beryl dociera do Meksyku

Meteorolodzy spodziewają się, że sezon huraganów na Atlantyku w 2024 r., który potrwa od czerwca do końca listopada, będzie bardziej aktywny niż zwykle.

W kwietniu projekt Tropical Meteorology Project Uniwersytetu Kolorado przewidział „bardzo aktywny” sezon huraganów, przewidując wystąpienie 23 nazwanych burz, w tym 11 huraganów, z których pięć było głównych.

W maju Centrum Prognoz Klimatu Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej przewidywało, że prawdopodobieństwo wystąpienia sezonu powyżej normalnego będzie wynosić 85%. Centrum oczekiwało, że prawdopodobieństwo wystąpienia od 17 do 25 burz wynosi 70%, w tym od 8 do 13 burz, które mogą przekształcić się w huragany, w tym od czterech do siedmiu dużych huraganów.

Oto, co powinieneś wiedzieć o tych niszczycielskich burzach:

Co to są huragany? National Weather Service definiuje tornado jako „huragan „Przy maksymalnym utrzymującym się wietrze o prędkości 74 mil na godzinę (64 węzłów) lub większej”.

Jak klasyfikuje się huragany? Huragany klasyfikuje się według intensywności utrzymujących się wiatrów Skala wiatru huraganu Saffira-SimpsonaSkala od 1 do 5 ocenia potencjalne szkody materialne.

Za poważny huragan uważa się kategorię 3 lub wyższą.

Jak nazywają się burze? Rozwijający się system pogodowy zyskuje nazwę, gdy wiatr osiąga prędkość 60 km/h, co czyni go burzą tropikalną.

Widzieliśmy już trzy nazwane burze — burze tropikalne Alberto i Chris, które nawiedziły Meksyk w czerwcu, a teraz huragan Beryl, najstarszy zarejestrowany huragan 5. kategorii na Atlantyku.

Gdzie występują huragany atlantyckie? Burze te dotykają obszarów Oceanu Atlantyckiego, Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego.

READ  Schultz podwaja się w sprawie wysłania myśliwców na Ukrainę - POLITICO