9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje w Hongkongu wzrosły o 3% wraz ze wzrostem zapasów technologii;  Chińskie dane o aktywności są rozczarowujące

Akcje w Hongkongu wzrosły o 3% wraz ze wzrostem zapasów technologii; Chińskie dane o aktywności są rozczarowujące

Notowane w Hongkongu akcje chińskich technologii skoczyły na początku sesji

Akcje chińskich spółek technologicznych notowanych w Hongkongu znacznie wzrosły w pierwszej godzinie handlu.

Tencent wzrosła o 7,6%, Mitwan zyskał 5,9% i Ali Baba wzrosła o 9%. Hang Seng Tech wzrósł o około 4%.

Ruchy następują pomimo rozczarowujących danych o aktywności i sprzedaży detalicznej z Chin, a także po prezydencie USA Joe Bidenie i prezydencie Chin Xi Jinpingu. Spotkanie Przed szczytem G20 na Bali.

Główny analityk inwestycyjny Svanad powiedział, że debata między dwoma przywódcami poszła „dużo lepiej” niż oczekiwano, chociaż było to spowodowane obniżonymi oczekiwaniami.

Akcje TSMC wzrosły o ponad 9% na wieść o przejęciu Berkshire Hathaway

Akcje Tajwańska Korporacja Przemysłu Półprzewodnikowego Notowane na Tajwanie skoczył po Berkshire Hathaway ujawnił A 4 miliardy dolarów w firmie.

Akcje wzrosły aż o 9,44%, osiągając najwyższy poziom od prawie dwóch miesięcy.

Berkshire dodał ponad 60 milionów akcji amerykańskich kwitów depozytowych dla tajwańskiego producenta chipów o wartości 4,1 miliarda dolarów (1,2 proc. TSM) do końca trzeciego kwartału, co pod koniec września plasuje tajwański quasi-konglomerat na dziesiątym miejscu pod względem wielkości.

Akcje ostatnio rosły o około 8%.

Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna w Chinach w październiku nie spełniły oczekiwań

Produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła w październiku o 5% w porównaniu z rokiem ubiegłym, spowalniając z 6,3% wzrostu Wrzesień. Najnowsze dane różniły się od 5,2-procentowego wzrostu oszacowanego w ankiecie Reutera.

Osobno sprzedaż detaliczna w Chinach spadła w październiku o 0,5% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co nie spełniło oczekiwań.

Analitycy ankietowani przez Reuters spodziewali się wzrostu o 1%, a sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 2,5%.

– Abigail Ng

CNBC Pro: Strateg Morningstar mówi, że akcje są niedowartościowane o 15% i udostępnia 6 ulubionych

Według Morningstar, przy tak wielu akcjach na rynku niedźwiedzia, akcje mogą być niedowartościowane nawet o 15%.

READ  Witalij Gierasimow: Ukraina twierdzi, że zabił rosyjskiego generała w Charkowie

Główny strateg USA w firmie zajmującej się badaniem rynku akcji uważa, że ​​przeciwności, które występowały wcześniej w tym roku, zaczną ustępować na początku przyszłego roku i przyniosą korzyści akcjom.

Dave Sequeira podzielił się również swoją oceną „wartości godziwej” sześciu spółek z „szeroką fosą gospodarczą”, które osiągnęłyby lepsze wyniki w takim środowisku gospodarczym.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Australijski bank centralny sugeruje kolejne podwyżki stóp procentowych w przyszłości

Reserve Bank of Australia zasugerował dalsze i być może większe podwyżki stóp procentowych w swoich wysiłkach na rzecz ograniczenia presji inflacyjnej, zgodnie z Minuty Zwolniony z ostatniego spotkania.

„Zarząd zgodził się, jak ważne jest przywrócenie inflacji do celu i spodziewa się dalszego podwyższenia stóp procentowych w nadchodzącym okresie” – powiedział w oświadczeniu.

Bank centralny powiedział, że rozważa podwyższenie stóp procentowych o 50 punktów bazowych, ale widzi silniejsze argumenty przemawiające za podwyżką stóp procentowych o 25 punktów bazowych.

RBA powiedział, że wyższe stopy procentowe będą częścią szerszych wysiłków na rzecz „ustanowienia bardziej zrównoważonej równowagi popytu i podaży w australijskiej gospodarce”, dodając, że członkowie nie wykluczyli możliwości powrotu na wyższe wyżyny, jeśli to konieczne.

– Jihe Lee

Dane pokazują, że japońska gospodarka nieoczekiwanie skurczyła się w trzecim kwartale

Oficjalne wstępne szacunki pokazały, że japońska gospodarka niespodziewanie skurczyła się w trzecim kwartale ubiegłego roku.

Spadek PKB o 1,2% W kwartale lipiec-wrzesień, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, w ankiecie Reutera zabrakło szacunków wzrostu na poziomie 1,1%.

– Abigail Ng

CNBC Pro: Chiny łagodzą środki związane z COVID-19. Oto jak grają profesjonaliści rynkowi

Akcje poza sesyjnymi minimami po komentarzach Brainarda

Indeks S&P 500 odbił się od swoich minimów, a rentowności obligacji skarbowych cofnęły się od swoich maksimów nieco późnym rankiem po tym, jak wiceprezes Fed Lyle Brainard Powiedział W rozmowie z Bloomberg News właściwe może być „wkrótce” spowolnienie tempa podwyżek.

S&P 500 spadł ostatnio o 0,1%, po spadku o ponad 0,7% w jednym punkcie w poniedziałek. 10-letnia obligacja skarbowa wzrosła o 5 punktów bazowych do 3,878%, po notowaniach na poziomie 3,90% wcześniej.

„Myślę, że naprawdę ważną rzeczą do podkreślenia jest to, że zrobiliśmy dużo, ale mamy dodatkową pracę do wykonania w zakresie podnoszenia stóp procentowych i utrzymania powściągliwości, aby z czasem obniżyć inflację do 2%” – dodał Brainard.

—John Milloy, Jeff Cox

Kluczowe przesłanie Fed dla rynków: punkt końcowy stóp „wciąż jest wyjściem”

Prezes Fed Christopher Waller powiedział, że chociaż bank centralny może w przyszłym miesiącu podnieść stopy procentowe w wolniejszym tempie, nie należy tego interpretować jako słabego sygnału w walce o obniżenie inflacji.

„Przestań zwracać uwagę na tempo i zacznij zwracać uwagę na to, gdzie będzie punkt końcowy. Dopóki nie obniżymy inflacji, ten punkt końcowy jest nadal dostępny” – powiedział. Waller powiedział w niedzielę.

Na początku tego miesiąca Fed podniósł stopy procentowe o 75 punktów bazowych najwyższy poziom od 2008 roku.

— Fred Imbert