15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Verizon osiągnęły w piątek najniższy poziom od 10 lat po ogłoszeniu wyników za trzeci kwartał

Akcje Verizon osiągnęły w piątek najniższy poziom od 10 lat po ogłoszeniu wyników za trzeci kwartał

Największy operator sieci bezprzewodowej w Stanach Zjednoczonych dowiedział się nieco o podstawowej gospodarce w trzecim kwartale. Po podniesieniu opłat za zarządzanie dla abonentów abonamentowych o 1,35 USD do 3,30 USD za linię głosową, liczba klientów abonamentowych spadła o 189 000 rok do roku w trzecim kwartale z dynamiką 0,8%. Momentum to odsetek abonentów (czasem w określonej kategorii), którzy odchodzą od jednego przewoźnika dla drugiego i wzrósł w kwartale ze względu na wyższe opłaty za zarządzanie.

53% subskrybentów Verizon posiada urządzenie obsługujące 5G

W segmencie konsumenckim około 53% abonentów usług abonamentowych Verizon posiadało w trzecim kwartale urządzenie obsługujące 5G. Podczas gdy przewoźnik musiał borykać się z wysokimi kosztami infrastruktury ze względu na pozornie niekończące się wdrażanie 5G, ceny będą musiały być uważnie obserwowane ze względu na ostrą konkurencję między Verizon, T MobileA AT&T. A jeszcze w tym roku Boost spodziewa się uruchomić własną, niekończącą się usługę, która właśnie to zrobi Oferowanie usługi 5G w USA po niższej cenie niż Wielka Trójka.

Po stronie biznesowej Verizon dodał 197 000 nowych abonentów abonamentowych w ciągu trzech miesięcy. Umożliwiło to zarejestrowanie piąty kwartał z rzędu z co najmniej 150 000 nowych abonentów telefonii postpaid w swojej jednostce biznesowej. Zmienność w segmencie telefonii postpaid w sektorze przedsiębiorstw wyniosła 1,10%. Przychody Business Wireless Group wzrosły o 5,7% rok do roku do 3,3 miliarda USD. Wzrost wynika z wyższych cen i wzrostu bazy klientów.

Łącząc zarówno jednostkę konsumencką, jak i jednostkę biznesową, liczba nowych abonentów telefonii postpaid netto w ciągu kwartału wzrosła do 8000. Było to znacznie poniżej szacunków Wall Street Verizon Dodanie łącznie 35 000 nowych abonentów abonamentowych netto w ciągu kwartału.

„W trzecim kwartale podjęliśmy szereg działań, które pomogły poprawić wyniki operacyjne i finansowe, ale wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia” – powiedział Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny Verizon. „Działania cenowe, które podjęliśmy wcześniej. W tym roku , również jako nasz nowy program oszczędnościowy, pokazał, że podejmujemy rozważne i strategiczne decyzje dotyczące rozwoju naszej działalności. Jednocześnie koncentrujemy się na wdrażaniu naszej strategii 5G, ponieważ obejmujemy każdy główny rynek i przyspieszamy C- Budowa sieci pasm. Jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć 200 milionów popów w pierwszym kwartale 2023 roku.”

Tymczasem dyrektor finansowy Verizon, Matt Ellis, obwinił wyższe ceny planów za przestoje konsumentów i powiedział, że „ucisk” będzie kontynuowany w czwartym kwartale. Analitycy z Wall Street skupili się na swoich komentarzach. „Ludzie zapominają o największej firmie w branży i mają najwięcej klientów, którzy tracą co kwartał”, powiedział Michael Hodel, dyrektor ds. komunikacji i badań mediów w Morningstar.

Ellis powiedział również, że „działania, które podjęliśmy w ciągu ostatnich dwóch kwartałów, nabierają tempa na rynku. Spodziewamy się, że będziemy w stanie wykorzystać tę dynamikę w przyszłości. Nasza dyscyplina finansowa w połączeniu z naszym zdrowym bilansem umożliwiła nam zwiększyć nasze zarobki 16 rok z rzędu, co jest najdłuższą obecnie passą rosnących zysków w amerykańskiej branży telekomunikacyjnej.

READ  Kalifornijski DMV zawiesza autonomiczne samochody wycieczkowe w San Francisco

Akcje Verizon osiągnęły najniższą cenę od ponad dekady

Ogólnie rzecz biorąc, Verizon odnotował przychody w trzecim kwartale w wysokości 34,2 mld USD, co stanowi 4% wzrost w stosunku do całkowitych przychodów uzyskanych w tym samym kwartale ubiegłego roku. Dochód netto w wysokości 5,02 mld USD spadł o 23,3% z 6,55 mld USD zysku netto odnotowanego w trzecim kwartale 2021 r. Rozwodniony zysk na akcję spadł o 24,5% z 1,55 USD w trzecim kwartale ubiegłego roku do 1,17 USD w trzecim kwartale tego roku.

Verizon już poniósł stratę przed opodatkowaniem w wysokości 881 milionów USD, która obejmowała korektę swoich zobowiązań emerytalnych w celu odzwierciedlenia obecnych cen akcji oraz korektę niektórych aktywów związanych z przejęciem TracFone.

Tymczasem inwestorzy zesłali w piątek akcje Verizon w dół o 1,65 USD lub 4,5% do 35,35 USD. Dzisiejsze minimum, 34,55 USD, było najniższe od ponad dziesięciu lat. 52-tygodniowe maksimum to 55,51 $ (co wydaje się dość odległe), a 52-tygodniowe minimum to 34,55 $, które zostało osiągnięte w piątek.