4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Tesli notowane są po najniższej wycenie od lat, mówi Dan Ives z Wedbush

Akcje Tesli notowane są po najniższej wycenie od lat, mówi Dan Ives z Wedbush

Strome wzniesienie w samochodzie Tesla (TSLA) Cena akcji W tym roku zaczął przyciągać uwagę obserwatorów rankingów.

„Tesla nie handlowała na takich poziomach od 2018 roku” – powiedział analityk Wedbush Dana Ivesa napisał w e-mailu do Yahoo Finance. na EV/EBITDA [earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization] Na tej podstawie, że jest to jak dotąd najtańsza wycena.

Ives – były byk Tesli trafił na pierwsze strony gazet w połowie listopada Usunięcie akcji producenta pojazdów elektrycznych z listy najlepszych pomysłów Wedbusha – Niedaleko od tego, by akcje Tesli były wyjątkowo tanie jak na standardy historyczne.

Akcje Tesli są notowane z 32-krotną wielokrotnością ceny do zysku, Według danych Yahoo Finance. To około 70% zniżki od historycznej średniej wielokrotności. Z perspektywy EV/EBITDA w przód akcje Tesli są notowane z 53% dyskontem w stosunku do historycznej średniej.

Akcje notowane są ze znacznymi dyskontami od wartości przedsiębiorstwa typu forward do EBIT [earnings before interest and taxes] A także wartość przedsiębiorstwa dla perspektyw sprzedaży.

Te wskaźniki wyceny zostały jeszcze bardziej skompresowane we wtorek w związku z kolejnym 4% spadkiem akcji Tesli, co spowodowało, że Tesla odniosła sukces. Najczęściej odwiedzana strona giełdowa w Yahoo Finance.

Od początku roku akcje spadły o 54%.

Analitycy tacy jak Ives wskazują na niektóre czynniki stojące za spadkiem akcji Tesli, który w tym roku zniweczył wartość rynkową o ponad 260 miliardów dolarów.

Klienci rozpoznają Teslę Model Y w centrum handlowym w Yantai, prowincja Shandong, Chiny, 29 października 2022 r. (CFOTO/Future Publishing via Getty Images)

Po pierwsze, ryzyko błędów operacyjnych w Tesli wzrosło, ponieważ Elon Musk pracuje przez całą dobę, aby naprawić własne Najnowsza spółka portfelowa Twittera.

„Musk przeszedł od superbohatera do akcji Tesli do złoczyńcy w oczach ulicy, gdy zaległości rosły z każdym tweetem” – powiedział Ives.

READ  Podobno Exxon Mobil jest zainteresowany kupnem klubu o nazwie Pioneer

Po drugie, nadal istnieją obawy dotyczące problemów produkcyjnych i tempa sprzedaży Tesli w Chinach w związku z niepewnym podejściem do polityki COVID-19.

Wreszcie, konkurencja w amerykańskiej przestrzeni pojazdów elektrycznych nasiliła się dopiero w tym roku – zwiększając ryzyko wolniejszego wzrostu Tesli w 2023 roku i później.

Brian Suzy Jest to wszechstronny edytor i Kotwica w Yahoo Finance. Śledź Suzy na Twitterze @pracownik i dalej Linkedin.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze wskaźniki giełdowe Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze Świergoti Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedinI Youtube