22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje spadły, gdy Fed wzrósł o 0,75%, Powell odepchnął się od osi obrotu

Akcje spadły, gdy Fed wzrósł o 0,75%, Powell odepchnął się od osi obrotu

Akcje amerykańskie spadły w niestabilne obroty w środowe popołudnie po tym, jak Rezerwa Federalna przeniosła się do… Podniesienie standardowej stopy polisy Po raz czwarty z rzędu o 75 punktów bazowych – na równi z oczekiwaniami rynku – a wypowiedzi prezesa Jerome’a ​​Powella sugerują, że amerykański bank centralny prawdopodobnie nie zmieni w najbliższym czasie swojej polityki.

Indeks S&P 500 (^ Salaficka Grupa do Przepowiadania i Walki) spadła o 1,2%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^ DJI) kasuje 200 punktów, czyli 0,6%. Ciężki pojazd technologii Nasdaq (^ dziewiąty) spadła o 1,7%.

Akcje początkowo wzrosły po ogłoszeniu, ale straciły impet po tym, jak Powell na konferencji prasowej po posiedzeniu odrzucił ideę kluczowej polityki w najbliższej przyszłości, podkreślając, że jest „za wcześnie”, aby rozważać przerwę w podwyżkach stóp procentowych. Powell powiedział, że Fed wciąż ma „drogę do zrobienia” i zasugerował, że „ostateczny poziom stóp procentowych będzie wyższy niż wcześniej oczekiwano”.

„Listopadowe spotkanie FOMC nie dotyczy listopadowej decyzji dotyczącej polityki stóp” – napisali analitycy Bank of America pod przewodnictwem Michaela Gabena w notatce skierowanej do klientów. „Zamiast tego spotkanie dotyczy przyszłych wskazówek dotyczących cen polityki i tego, czego można się spodziewać w grudniu i później”.

Wystarczą wszelkie wskazówki z banku centralnego dotyczące ewentualnego złagodzenia tempa zacieśniania polityki pieniężnej Służy jako tylny wiatr dla głównych wskaźnikówKtóry Ostatni miesiąc zamknięty Oczekiwania dotyczące polityki koncentrują się podsycane przez retorykę niektórych urzędników, że podwyżki stóp procentowych zostaną ograniczone, oraz globalne obawy, że zaostrzenie może doprowadzić do niestabilności finansowej. Jednak niektórzy stratedzy odrzucili pogląd, że zmiana kursu Fedu jest nieuchronna, a inflacja i płace wciąż rosną.

„Do tej pory wskaźniki inflacji i rynku pracy nie zostały spełnione, więc Powell nie może z góry ogłosić zamiaru przejścia na wolniejsze podwyżki stóp, nie zaprzeczając temu, co powiedział zaledwie sześć tygodni temu”, powiedział Shepherdson w komentarzach za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Dowody na to, że presja w rurociągu słabnie, są wystarczające, ale nie osiągnęły jeszcze liczb, które prezes Fed wyraźnie powiedział przy kilku bardzo ważnych okazjach, czyli rzeczywistych danych o inflacji bazowej”.

READ  Wyniki Spirit Airlines (oszczędności) za czwarty kwartał 2023 roku

WASZYNGTON, DC – 3 października: Prezes Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell słucha podczas spotkania z Departamentem Skarbu USA 3 października 2022 r. w Waszyngtonie. (Zdjęcie: Anna Moneymaker/Getty Images)

Na froncie danych gospodarczych USA Prywatne listy płac odnotowały nieoczekiwany wzrost W październiku, zgodnie z krajowym raportem ADP o zatrudnieniu, który służy jako niekompletne podsumowanie miesięcznego raportu rządowego o zatrudnieniu, który ma się odbyć w piątek. Środowe dane wskazują, że rynek pracy pozostaje napięty pomimo wysiłków Rezerwy Federalnej w celu ograniczenia wzrostu w wojnie z inflacją, co sugeruje dalsze podwyżki stóp procentowych.

A w wiadomościach korporacyjnych Estée Lauder dzieli się (EL) spadła o ponad 7% po tym, jak firma obniżyła całoroczną prognozę. producent kosmetyków Przytoczone przeciwności i blokady walutowe w Chinacha niektórzy amerykańscy detaliści wycofują kosmetyki i perfumy ze swoich półek w obawie przed spowolnieniem popytu.

Podstawowy (Para) Akcje spadły potem aż o 12% Firma odnotowała zysk Powiedział, że jeśli chodzi o inwestycje w treści, słabość przychodów z reklam również wpłynęła na kwartał.

Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD) Akcje wzrosły o 3% po Producent chipów zgłosił lepsze zarobki niż strach Wyniki, nawet przy prognozach przychodów za czwarty kwartał, są niższe od szacunków Wall Street.

Aplikacja randkowa Tinder na telefon komórkowy jest pokazana na tej ilustracji wykonanej 1 września 2020 r. Zdjęcie zostało zrobione 1 września 2020 r. REUTERS / Akhtar Soomro / Ilustracja

Aplikacja randkowa Tinder na telefon komórkowy jest pokazana na tej ilustracji wykonanej 1 września 2020 r. Zdjęcie zostało zrobione 1 września 2020 r. REUTERS / Akhtar Soomro / Ilustracja

Właściciel Tinder, Hinge i OkCupid Match Group (MTCH) Akcje wzrosły o 5% po ujawnieniu danych finansowych Szacunki analityków pobicia przychodów Firma obiecała kontrolować koszty, aby przygotować się na słabą perspektywę gospodarczą.

Mondelez Międzynarodowy (MDLZ) Akcje wzrosły o 2% po tym, jak producent Oreo podniósł całoroczne prognozy sprzedaży i zysków oraz zauważył, że klienci nadal delektowali się przekąskami i napojami pomimo kryzysu inflacyjnego.

READ  Potwierdź Kup teraz Zapłać później Sprzedawca omawia pożyczki i opóźnienia w płatnościach

Tymczasem akcje Airbnb (ABNB) spadła o prawie 10% po ostrzeżeniu firmy Wzrost spowolnił w czwartym kwartale Konsumenci mają dość drogich czynszów i wolą destynacje miejskie i transgraniczne.

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze Umieść tweeta

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi trendami indeksów giełdowych Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które poruszają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub Android

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotA FacebookA InstagramA FlipboardA LinkedInA youtube