21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje spadają do najniższych poziomów w 2022 r., ponieważ zmienność dominuje na rynkach

Akcje spadają do najniższych poziomów w 2022 r., ponieważ zmienność dominuje na rynkach

Akcje amerykańskie spadły w poniedziałek, aby zwiększyć straty z zeszłego tygodnia, ponieważ inwestorzy szukali w tym tygodniu większej liczby danych na temat inflacji i zysków, aby ocenić siłę gospodarki i zyski przedsiębiorstw, w miarę jak Rezerwa Federalna kontynuuje zacieśnianie polityki pieniężnej.

S&P 500 spadł w ciągu dnia o ponad 2%, aby ustanowić nowy poziom od początku roku do poziomu nieco ponad 4000. To dodało do strat po tym, jak indeks odnotował w zeszłym tygodniu piąty z rzędu tygodniowy spadek. Indeks Nasdaq Composite spadł o ponad 2,5%, a Dow Jones stracił ponad 400 punktów.

Kombinacja obaw geopolitycznych, COVID-19 i inflacyjnych mocno ciążyła na ryzykownych aktywach w ostatnich tygodniach, prowadząc do zmienności akcji, kryptowalut i towarów. Indeks zmienności CBOE, czyli VIX, skoczył powyżej 34, czyli znacznie powyżej swojej długoterminowej średniej wynoszącej około 20.

„Ścieżka najmniejszego oporu pozostaje w dół, aby globalne giełdy rozpoczęły tydzień” – napisał Brian Price, szef zarządzania inwestycjami w Commonwealth Financial Network. „Przytłaczająca uwaga nadal skupia się na inflacji, rosnących stopach procentowych i wojnie na Ukrainie”. W e-mailu w poniedziałek. „Połączenie ciasnych łańcuchów dostaw wynikających z chińskiej polityki braku koronawirusa oraz wyższych cen ropy i żywności w związku z wojną na Ukrainie powoduje, że obawy inflacyjne odpędzają ryzykowne aktywa. Rynek jest obecnie pozbawiony głównych pozytywnych katalizatorów, więc nie jest Co zaskakujące, zaczynamy tydzień pod presją”.

Inwestorzy w tym tygodniu Czekam na więcej danych o stanie inflacji w Stanach Zjednoczonych, co pomoże pokazać, o ile bardziej agresywna musi być Rezerwa Federalna, aby powstrzymać wyższą presję cenową. Oczekuje się, że środowy indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) i kwietniowy indeks cen producentów (PPI) za czwartek wykażą spowolnienie wzrostu cen, co sugeruje, że marzec może być szczytowym tempem wzrostu cen w całej gospodarce.

READ  Giełda ma „prawdziwy” problem: poranną odprawę

Te dane będą następstwem ostatniej decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie polityki pieniężnej oraz konferencji prasowej prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, która spotkała się ze zwiększoną zmiennością wśród ryzykownych aktywów. Akcje skoczyły, a następnie spadły, a rentowności obligacji skarbowych poszybowały w górę po decyzji w sprawie polityki pieniężnej, ponieważ inwestorzy oceniali, czy narzędzia, którymi dysponuje bank centralny, wystarczą, aby zapobiec ugruntowaniu się inflacji przy jednoczesnym utrzymaniu wzrostu gospodarczego.

„Wiedzieliśmy, że Fed podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych – była to najbardziej telegraficzna podwyżka w historii ludzkości. Ale rynki się wyprzedały. Potem w końcu to zrobili i wyglądało na to, że tak się stało” Eric Deaton , szef Sojuszu powiedział Wealth and General Manager, Yahoo Finance Live w piątek. „Więc mam dużo informacji o sprzedaży i mam świetny rajd”.

Dodał: „To nie była prawdziwa okazja. Prawdziwa okazja była tym, co nastąpiło… i to jest ogromna ilość niepewności”. „Tak, wiemy, że Fed pójdzie w górę. Jak często będą podnosić? Istnieje ogromna dysproporcja między stopami procentowymi a tym, gdzie jest stopa inflacji. Czy Fed będzie musiał osiągnąć nawet 6% lub 7% „, czy inflacja spadnie? Czy spotkają się w środku? Ta niepewność jest jednym z głównych czynników napędzających ten rynek do dalszego spadku.”

Ostatnio nasiliły się również inne obawy dotyczące wzrostu gospodarczego, ponieważ rosyjska wojna na Ukrainie i ponowne blokady wirusów w Chinach budzą obawy o dalsze zakłócenia w łańcuchu dostaw. Wielu strategów zgadzało się, że kolejne ruchy na rynku będą napędzane przez reakcję Fed na inflację w tym kontekście.

„Patrząc w przyszłość, trajektoria rynku będzie zależeć od walki Fedu z inflacją” – napisał w notatce David Kostin, główny strateg ds. akcji w USA w Goldman Sachs. „W naszym podstawowym przypadku negatywny wpływ wyższych stóp realnych na wyceny zostanie częściowo skompensowany przez zmniejszającą się lukę dochodowości. Jeśli ryzyko recesji wzrośnie, stopy procentowe mogą spaść, ale nie na tyle, aby zapobiec dalszemu spadkowi cen wielu akcji piasku”.

READ  „To może być przestępstwo”.

W międzyczasie sezon zarobków będzie kontynuowany w tym tygodniu z głównymi nazwiskami, w tym Disney (dis), peleton (PTON) i Rivian Automotive (wieś) Raportuj wyniki. Jak podaje FactSet, jak dotąd 85% komponentów S&P 500 zgłosiło rzeczywiste wyniki. W piątek oczekiwana stopa wzrostu zysków indeksu S&P 500 wyniosła 9,1%, co, jeśli zostanie utrzymane, oznaczałoby najwolniejszy wzrost indeksu od czwartego kwartału 2020 r. i spadek poniżej średniej pięcioletniej stopy wzrostu wynoszącej 15,0%. .

11:16 ET: Roczne oczekiwania inflacyjne dla konsumentów spadły w kwietniu, ale nadal znacznie powyżej historycznych średnich

Według nowych danych z Rezerwa Federalna w Nowym Jorku w poniedziałek.

Z kwietniowego sondażu wynika, że ​​konsumenci spodziewają się wzrostu inflacji w przyszłym roku o 6,3%. Jednak w horyzoncie trzyletnim oczekiwania inflacyjne wzrosły o 0,2 punktu procentowego z marca do 3,9%. Wskaźniki rocznej i trzyletniej prognozy wyniosły 0,3 punktu procentowego od rekordowych wartości.

10:52 ET: Bitcoin spada do najniższego poziomu od lipca 2021 r., powodując spadek akcji związanych z kryptowalutami

Wyprzedaż ryzykownych aktywów rozszerzyła się na kryptowaluty, a ceny bitcoinów spadły do ​​najniższego poziomu od prawie roku podczas poniedziałkowej sesji.

Cena największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej spadła poniżej 33 000 USD lub niżej od lipca 2021 r. Ethereum również spadł o około 5%, aby handlować poniżej 2 400 USD. Spadki między niektórymi głównymi tokenami i altcoinami spowodowały, że akcje związane z kryptowalutami, takie jak Coinbase, spadły o 14% w ciągu dnia do poziomu poniżej 90 USD za akcję. Akcje Riot Blockchain spadły o 15,5%, a udziały Marathon Digital Holdings spadły o 14%.

9:30 ET: Akcje otwierały się niżej, utrzymując straty przez noc

Oto główne ruchy na rynkach od 9:30 ET:

READ  Akcje Spirit Airlines wzrosły o 20% po doniesieniu, że JetBlue złożył ofertę

07:43 ET Poniedziałek: Kontrakty terminowe na akcje zmierzają w kierunku niższego otwarcia

Oto, gdzie rynki handlują w poniedziałek rano:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500ES = F.): -85 punktów (-2,06%) do 4034,50

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): -555 pkt (-1,69%) do 32 254,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): -337 punktów (-2,65%) do 12 358,75 punktów

  • surowe (CL = F.):- 2,65 USD (-2,41%) do 107,12 USD za baryłkę

  • Poszedł (GC = F.): – 25,10 USD (-1,33%) do 1857,70 USD za uncję

  • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): +5,3 punktów bazowych do produkcji 3,177%

NOWY JORK, NY – 6 maja: Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) 6 maja 2022 r. w Nowym Jorku. Po dniu, w którym nastąpił spadek o ponad 1000 punktów z powodu obaw o inflację, indeks Dow Jones Industrial Average spadł o ponad 200 punktów w porannym handlu. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotI InstagramI youtubeI FacebookI FlipboardI LinkedIn