22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje rosną po zeznaniu prezesa Fed

Akcje rosną po zeznaniu prezesa Fed

Akcje amerykańskie wzrosły przy Drugi dzień certyfikacji Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, po tym, jak ostrzegł, że szybki wzrost stóp procentowych grozi wywołaniem recesji.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,8% w czwartek po południu, po prawie bez zmian w południe. Zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq Composite wzrósł o 1,5%, podczas gdy indeks Dow Jones Industrial Average o 0,4%.

Inwestorzy W większości rozporządzają aktywami wysokiego ryzyka W ostatnich dniach, napędzany rosnącymi obawami o wysiłki Rezerwy Federalnej w celu kontrolowania inflacji Wpłynie to na gospodarkę. Inwestorzy stają się mniej optymistyczni co do zdolności Fedu do zaprojektowania tak zwanego miękkiego lądowania, w którym stopy procentowe rosną, aby ograniczyć inflację bez wpychania gospodarki w recesję.

Pan Powell Przyjmuję do wiadomości to ryzyko W ciągu dwóch dni od złożenia zeznań przed ustawodawcami, że recesja jest możliwa, a łatwe lądowanie dla gospodarki będzie „bardzo trudne”. Podczas zeznań w czwartek przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów Powell powiedział, że Fed będzie niechętnie obniżał stopy procentowe, dopóki nie pojawią się wyraźne dowody na niską inflację.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział, że stopy procentowe będą nadal rosły, dopóki bank centralny nie zobaczy wyraźnych dowodów na spowolnienie inflacji, ale przyznał, że wyższe stopy procentowe mogą prowadzić do recesji. Zdjęcie: Elisabeth Franz/Reuters

Gerald Goldberg, dyrektor generalny firmy doradczej GYL Financial Synergies, powiedział, że Fed ma „ograniczone możliwości” podniesienia stóp procentowych.

Goldberg powiedział, że znaczne spowolnienie gospodarki postawi Fed w „niemożliwej sytuacji”, aby osiągnąć swój cel stabilności cen przy jednoczesnym obniżeniu inflacji i zwiększeniu zatrudnienia.

Quincy Crosby, główny strateg ds. akcji w LPL Financial, powiedział, że wyniki za drugi kwartał dostarczą ilustrację kierunku rozwoju rynku.

„Rynek czeka na oznaki, że inflacja jest na dobrej drodze do stabilizacji, aby móc ocenić reakcję Fed, a także sposób, w jaki firmy będą działać na wolniejszym tle gospodarczym” – powiedział Crosby.

Roszczenia z tytułu bezrobocia – jedna z pierwszych oznak słabości na rynku pracy – pozostają bez zmian historycznie niskie poziomy. Departament Pracy powiedział, że 229 000 Amerykanów złożyło w zeszłym tygodniu wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Nowe liczby pokazują gospodarki Stanów Zjednoczonych i Europy zwolnił w tym miesiącu ze względu na rosnące ceny energii i żywności, zwiększające zagrożenie globalną recesją w warunkach bardzo wysokiej inflacji i wysokie stopy procentowe w obliczu największych gospodarek.

„Rynki są teraz w stanie dużej zmienności”, powiedział Stephen Innes, partner zarządzający w SPI Asset Management. „Nie sądzę, aby rynek w jakikolwiek sposób wszedł na terytorium byka”.

Na rynkach obligacji rentowności obligacji skarbowych spadły drugi dzień, mimo że pozostają blisko najwyższych poziomów od ponad dekady. Rentowność 10-letniego amerykańskiego Skarbu Państwa spadła do 3,068% z 3,155% w środę. Rentowności obligacji spadają wraz ze wzrostem cen.

W Europie indeks kontynentalny Stoxx Europe 600 spadł o 0,8%. Opublikowane w czwartek ankiety biznesowe pokazały, że europejska gospodarka gwałtownie spowolniła w czerwcu, ponieważ rosnące ceny konsumpcyjne osłabiły popyt na szereg towarów i usług.

Handluj na nowojorskiej giełdzie w środę.


obrazek:

Brendan McDermid/Reuters

Inflacja jest w tym wszystkim kluczowa, ale wzrost jest słaby, a stopy procentowe rosną. „To wszystko razem jest okropnym koktajlem i wystarczy odsunąć się na bok i poczekać, aż wszystko się ułoży” – powiedział Hani Reda, menedżer portfela w PineBridge Investments.

Na rynkach surowcowych ceny ropy ulegały później wahaniom Ostre straty w środę. Ropa Brent, będąca międzynarodowym standardem ropy, spadła o 1,5% do 110,05 USD za baryłkę. Spadły również inne surowce, których popyt jest ściśle związany z gospodarką. Ceny miedzi spadły o 4,9%.

Wzrost cen energii Był głównym współpracownikiem Do wysokich od kilkudziesięciu lat inflacji, które obecnie niepokoją światowe gospodarki. Reda powiedział, że obawa, że ​​recesja spowoduje wygaśnięcie popytu na ropę, skłania inwestorów do sprzedaży tego surowca.

„Powiedziałem od jakiegoś czasu, że nie będzie dna na akcjach bez trwałego szczytu cen ropy i rentowności obligacji”, powiedział. „Myślę, że to prawdopodobnie jest w toku”.

W Azji notowania giełdowe w większości zwyżkowały. W Hongkongu indeks Hang Seng wzrósł o 1,3%, a Shanghai Composite Index w Chinach o 1,6%. W Japonii Nikkei 225 dodał mniej niż 0,1%.

Napisz do Willa Hornera na adres [email protected]

Poruszanie się po targu niedźwiedzi

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Kontrakty terminowe Dow: wzrost ceny ofertowej na nowym rynku już się kręci; Netflix, nadchodzące zarobki Tesli