7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje rosną, ale wciąż zbliżają się do najdłuższej cotygodniowej passy spadków od 2001 roku

Akcje rosną, ale wciąż zbliżają się do najdłuższej cotygodniowej passy spadków od 2001 roku

Akcje amerykańskie spadły w piątek, a główne indeksy zmierzały do ​​gwałtownych tygodniowych strat, ponieważ w tym tygodniu powróciły obawy o odporność zysków przedsiębiorstw na inflację.

Indeks S&P 500 był notowany niżej, wymazując później wcześniejsze zyski Bank centralny Chin nieoczekiwanie obniżył referencyjną stopę procentową Aby zapewnić ulgę kredytobiorcom w kraju, który wciąż zmaga się z powszechną epidemią COVID-19.

Dow stracił ponad 250 punktów, czyli 0,8% tuż przed 11:30 czasu wschodniego, a Nasdaq stracił ponad 1%. Rentowności obligacji skarbowych spadły, przy czym referencyjna rentowność 10-letnich obligacji spadła do nieco ponad 2,8%, a ceny ropy naftowej w USA wzrosły do ​​ponad 112 USD za baryłkę.

Straty poniesione przez indeksy giełdowe w USA w piątek były kontynuacją spadków obserwowanych na początku tego tygodnia. Na czwartkowe zamknięcie S&P 500 był na dobrej drodze do tygodniowej straty w wysokości 5,4% – największej od stycznia. Indeks spadł również o 18,7% w porównaniu z ostatnim rekordowym zamknięciem z 3 stycznia, co stawia go w bliskiej odległości od bessy lub o co najmniej 20% w stosunku do swojego rekordowego poziomu. S&P 500 był również na dobrej drodze, aby odnotować siódmą z rzędu stratę tygodniową, czyli najdłuższą passę strat od 2001 roku. Indeksy Dow i Nasdaq odnotowały tygodniowe straty odpowiednio na poziomie 5% i 6,2%.

Ostatnia fala zmienności pojawiła się wraz z słabszymi niż oczekiwano wynikami finansowymi i wskazówkami niektórych głównych amerykańskich detalistów, które zdawały się potwierdzać obawy, że firmy mają większe trudności z przenoszeniem zwiększonych kosztów na konsumentów. Sklepy Rossa (Piec(późny czwartek stał się najnowszym dużym sprzedawcą, który ograniczył całoroczne wytyczne, dołącz do Walmart)WMT) i cel (TGT), podkreślając wpływ inflacji i zakłóceń łańcucha dostaw na rentowność. Akcje Rossa spadły o 25% tuż po otwarciu rynku, w wyniku największego spadku udziału od 1986 r., a Target i Walmart zmierzały do ​​tygodniowych strat odpowiednio około 30% i 20%.

READ  Kontrakty terminowe Dow rosną po spadkach na giełdzie; Apple „Monster” w obszarze zakupu

„Niestety nie ma bezpiecznego schronienia. Kiedy widzimy wiadomości, które pochodzą z aprecjacji konsumentów i towarów … pokazują trudności, z jakimi borykają się firmy niezależnie od ich wielkości” – powiedziała Eva Adus, COO w ER Shares. Yahoo Finance na żywo powiedział. „Jak na ironię, są to sektory, surowce i uznanie konsumentów, które są postrzegane jako bezpieczne schronienie na złym rynku gospodarczym”.

Eskalacja i oczywiste konsekwencje wyższych cen były również wymówką dla Rezerwy Federalnej, aby nadać priorytet podniesieniu stóp procentowych i zaostrzeniu polityki pieniężnej w celu ich obniżenia. Inflacja osiągnęła najwyższy poziom od początku lat 80., nawet kosztem pewnego wzrostu w całej gospodarce. W tym samym czasie inni stratedzy sugerowali niektóre z czynników, które doprowadziły do ​​utraty zysków przez duże firmy w tym tygodniu – Jak przechowywanie większej ilości zapasów, niż mogą sprzedać Mogłoby to ostatecznie wywołać efekt deflacyjny nawet w przypadku braku ostrzejszej reakcji politycznej.

„Widzieliśmy sprzedawców, którzy desperacko próbują nadążać za popytem konsumentów, zamawiając zbyt wiele towarów. Zajęło im dużo czasu, zanim dotarli do łańcuchów dostaw, ale w końcu dotarli na półki sklepowe. Teraz odkryli, że mają za dużo ”, powiedział Christian Ledoux, dyrektor ds. inwestycji CAPTRUST. Yahoo Finance Live.

„Widzimy więc efekt deflacyjny na niektóre wskaźniki CPI [Consumer Price Index] „Pozycje nadchodzące w nadchodzących miesiącach. A jeśli tak się naprawdę stanie, Fed może czuć się bardziej komfortowo, poruszając się wolniej lub nawet zatrzymując się na niższym punkcie stóp procentowych w przyszłości” – dodał.

11:18 ET: Akcje gwałtownie spadają, Dow traci ponad 250 punktów

Oto główne ruchy na rynkach od 11:18 ET:

READ  Procter & Gamble wydaje ostrzeżenie po mocnym kwartale

9:47 ET: Akcje Foot Locker rosną po tym, jak firma prognozuje całoroczne wyniki na końcu przedziału, przełamując trend zniechęcenia w handlu detalicznym

szafka na stopy (Floryda) ponad 6% w piątek rano po tym, jak sprzedawca powiedział, że spodziewa się, że jego całoroczne wyniki sprzedaży i zysków znajdą się na górnym końcu wcześniej opublikowanych zakresów. Niespodziewanie optymistyczne prognozy pojawiły się wśród rozczarowujących wyników sprzedaży detalicznej przedstawionych na początku tego tygodnia.

Przez cały rok Foot Locker powiedział, że jego skorygowany zysk na akcję znajdzie się na „górnym końcu” poprzedniego przedziału od 4,25 do 4,60 USD. Chociaż w tym roku nadal obserwuje się spadek sprzedaży, spodziewa się, że osiągnie maksimum swojego poprzedniego zakresu od 4% do 6%.

„Dobrze rozpoczęliśmy w 2022 r., odnotowując dobry kwartał w porównaniu z trudnymi porównaniami bodźców fiskalnych i historycznie niskich promocji z zeszłego roku” – powiedział Richard Johnson, dyrektor generalny Foot Locker. Powiedział w komunikacie prasowym. „Nasz postęp nadal rozszerza i wzbogaca nasze portfolio, ponieważ nadal zaspokajamy zapotrzebowanie naszych klientów na wybór. Wysiłki te pomogły nam osiągnąć dobre wyniki w pierwszym kwartale i wierzymy, że pozwolą nam w pełni uczestniczyć w dynamicznym wzroście naszego kategoria w przyszłości.”

Sprzedaż w podobnych sklepach w pierwszym kwartale spadła o 1,9%, ale nastąpiło to po wzroście porównywalnej sprzedaży o ponad 80% w tym samym kwartale ubiegłego roku. Spadek był również mniejszy niż 3,5%, którego spodziewała się Wall Street, według danych Bloomberga. Skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,60 USD za pierwszy kwartał przekroczył szacunki o 7 centów.

9:33 ET: Akcje otwierają się wyżej, Nasdaq zyskuje ponad 1%

Oto główne ruchy na rynkach od 9:33 ET:

READ  Zapasy są w większości wyższe; Bank Rezerw Australii podnosi stopy procentowe

7:15 AM ET: Kontrakty terminowe na akcje zmierzają do wyższego poziomu otwarcia

Oto, gdzie rynki handlują w piątek rano:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F.): +40,75 pkt (+1,05%) do 3938,50

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +267,00 punktów (+0,86%) do 31469,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +163,50 pkt (+1,38%) do 12041,75

  • surowe (CL = F.): + 0,24 USD (+0,21%) do 112,45 USD za baryłkę

  • Poszedł (GC = F.): + 2,20 USD (+0,12%) do 1843,40 USD za uncję

  • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): +0,2 punktu bazowego do produkcji 2,857%

NEW YORK, NY – 06 maja: Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) podczas porannego handlu w dniu 06 maja 2022 r. w Nowym Jorku. Po dniu, w którym nastąpił spadek o ponad 1000 punktów z powodu obaw o inflację, indeks Dow Jones Industrial Average spadł o ponad 200 punktów w porannym handlu. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotI InstagramI youtubeI FacebookI FlipboardI LinkedIn