29 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje pojazdów elektrycznych rosną

Akcje pojazdów elektrycznych rosną

Całkowicie elektryczna ciężarówka Rivian R1T na Times Square w dniu notowania, środa, 10 listopada 2021 r. w Nowym Jorku.

Anne-Sophie Vigelo Jensen | AP

W czwartek rano akcje kilku start-upów samochodów elektrycznych gwałtownie wzrosły.

Rivijskie samochody Po zamknięciu rynku w środę za pierwszy kwartał strata, która była Węższe niż oczekiwano na Wall StreetI Lordstown Motors ogłoszony Krytyczna transakcja sprzedaży fabryki w Ohio zostały zamknięte.

Akcje wzrosły odpowiednio o 22% i 45% w handlu przedpołudniowym.

Oto niektóre z innych głównych akcji pojazdów elektrycznych, które przeniosły się o 11:30 w Nowym Jorku:

Wiele marek samochodów elektrycznych, które dokonały największych ruchów, to akcje ex-MIM, które gwałtownie wzrosły w zeszłym roku w związku z dużym zainteresowaniem inwestorów detalicznych. Dwa z najbardziej znanych zasobów memów, Jim Stop I AMC RozrywkaW czwartek był również znacznie wyższy – ponad dwie cyfry każda – z handlem GameStop Zatrzymany kilka razy z powodu wahań.

Nawet przy nagłym zwyżce wszystkie akcje pojazdów elektrycznych nadal są notowane znacznie poniżej swoich maksimów z 2021 roku. Zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite jest nadal prawie 30% niższy od swojego szczytu.

Szczególnie nieobecny na czwartkowej liście dużych silników elektrycznych Tesla, wiodący producent pojazdów elektrycznych. Akcje Tesli zawisły w środku poranka.

tradycyjnych producentów samochodów Ford Motor I silniki ogólne Wyniki były gorsze, odpowiednio o 1% i 4%, po analityku Wells Fargo Colinie Langan Oba ratingi banków obniżyły się do „niedowagi” późną środą wieczorem.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły po tym, jak Nasdaq ogłosił najlepszy dzień od lipca