26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Backoist rosną po sprzedaży kredytów hipotecznych o wartości 2,6 miliarda dolarów

Akcje Backoist rosną po sprzedaży kredytów hipotecznych o wartości 2,6 miliarda dolarów

(Reuters) – Akcje Bacoist Bancorp wzrosły w poniedziałek po tym, jak niespokojny regionalny pożyczkodawca ogłosił, że zgodził się sprzedać budowlane kredyty hipoteczne o wartości 2,6 miliarda dolarów z dyskontem w celu poprawy bilansu.

Akcje Backwest wzrosły o prawie 20% w wyniku transakcji, dając bankowi z Los Angeles chwilę wytchnienia, aby poradzić sobie z ucieczką depozytów, która nastąpiła po upadku Silicon Valley Bank, Signature Bank i First Republic Bank.

Akcje PacWest odbiły się wraz z innymi bankami regionalnymi w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ponieważ inwestorzy coraz bardziej wierzą, że najgorszy kryzys już minął, a wielu pożyczkodawców było zasadniczo zdrowych.

Akcje banku wzrosły ponad dwukrotnie z rekordowo niskiego poziomu na początku maja, chociaż jego wartość rynkowa spadła o prawie trzy czwarte od początku kryzysu w marcu.

„Rynek jest nadreaktywny i niedostatecznie wrażliwy. Myślę, że rynki zbyt mocno zareagowały na postrzegany brak jakości banków regionalnych” — powiedział George Young, zarządzający portfelem w Villere & Co. w Nowym Orleanie.

„Istniały pewne obawy, że rynek podaje niewłaściwe miary kondycji tych banków. Banki są generalnie zdrowe” – dodał Young.

Wzrost akcji PacWest pomógł w poniedziałkowym zwiększeniu obrotów innymi regionalnymi pożyczkodawcami, a Indeks Bankowości Regionalnej KBW (.KRX) wzrósł o 3%. Western Alliance Bancorp (WAL.N) zyskał 10,3%, Comerica Inc (CMA.N) 3,5%, a Zions Bancorporation (ZION.O) około 5%.

Sprzedaż aktywów nieruchomościowych

PacWest sprzedał 74 kredyty na budowę nieruchomości z niespłaconym saldem w wysokości 2,6 miliarda dolarów firmie zajmującej się nieruchomościami Kennedy-Wilson Holdings Inc (KW.N) za 2,4 miliarda dolarów – 200 milionów dolarów zniżki, jak pokazało w poniedziałek zgłoszenie regulacyjne.

Kennedy Wilson powiedział, że przejmie również 2,7 miliarda dolarów potencjalnych zobowiązań finansowych związanych z pożyczkami i, z zastrzeżeniem zatwierdzeń zabezpieczonych przez PacWest, zaciągnie sześć dodatkowych kredytów na nieruchomości budowlane o saldzie około 363 milionów dolarów.

READ  Ta kobieta spaceruje po świecie ze swoim psem

PacWest będzie musiał zapłacić firmie Kennedy-Wilson opłatę w wysokości 0,15% całkowitego zobowiązania kredytowego, zgodnie z wnioskiem.

Pożyczki mają zmienne oprocentowanie, które obecnie wynosi średnio 8,4%, czyli znacznie więcej niż portfel pożyczek o stałym oprocentowaniu PacWest, które zostały zebrane, gdy stopy procentowe były znacznie niższe. Zmienne stopy procentowe pozwoliły PacWest sprzedawać kredyty na nieruchomości budowlane z niewielką dyskontem, który odzwierciedlał spadek wartości bazowych aktywów nieruchomościowych, a nie wzrost stóp procentowych.

„Uważamy, że spadek aktywów ważonych ryzykiem powinien zrekompensować stratę (z dyskontowania kredytów), co powinno doprowadzić do niewielkiej poprawy wskaźników kapitału regulacyjnego” – napisali analitycy Wedbush w nocie.

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w kilku transzach w drugim kwartale i pierwszej części trzeciego kwartału, powiedział Baquist.

PacWest powiedział również, że rozważa sprzedaż swojego portfela pożyczek finansowych o wartości 2,7 miliarda dolarów, który spodziewa się zakończyć do przyszłego miesiąca.

powiedział Gary Tenner, dyrektor zarządzający w DA Davidson & Co.

PacWest wskazywał w maju, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami i inwestorami na temat opcji strategicznych. Na początku tego miesiąca powiedział, że udzielił Rezerwie Federalnej USA więcej gwarancji, aby zwiększyć płynność banku.

PacWest zebrał w marcu 1,4 miliarda dolarów od firmy inwestycyjnej Atlas Partners SP, pożyczając część swoich aktywów, ale ta transakcja nie wystarczyła, aby zaspokoić wszystkie potrzeby banku w zakresie płynności.

(Ta historia została powtórzona, aby zmienić spadek wartości rynkowej do „prawie” trzech czwartych z „ponad” trzech czwartych w akapicie 4)

Reportaż Mahnaza Yasmina z Bengaluru. Edytowanie przez Krishna Chandra Elori

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.