6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Air India spowodował uziemienie załogi lotniczej z powodu obsługi nieposłusznych pasażerów podczas lotu

NEW DELHI, 7 stycznia (Reuters) – Air India wydało zawiadomienie o przyczynie pokazowej i usunęło pilota i czterech członków personelu pokładowego podczas badania postępowania z awanturniczym pasażerem podczas lotu Nowy Jork-Delhi w listopadzie, powiedział dyrektor generalny linii lotniczej . — poinformowało w sobotę biuro.

Linia lotnicza należąca do Tata Group spotkała się z krytyką ze strony indyjskiego regulatora lotnictwa po incydencie z 26 listopada, w którym pasażer płci męskiej, najwyraźniej pod wpływem alkoholu, oddał mocz na podróżującą kobietę.

Drugi podobny incydent miał miejsce w zeszłym miesiącu podczas lotu z Paryża do Delhi.

„Air India zdaje sobie sprawę, że mogło lepiej zająć się tymi sprawami, zarówno w powietrzu, jak i na ziemi, i jest zdeterminowane do podjęcia działań” – powiedział dyrektor naczelny i zarządzający linii lotniczej Campbell Wilson w oświadczeniu wydanym w sobotę.

Wilson powiedział, że Air India podjęło wiele działań w celu poprawy reakcji na takie incydenty, w tym przegląd zasad linii lotniczych i procesów zgłaszania.

Pasażer płci męskiej oskarżony o niewłaściwe zachowanie podczas lotu z Nowego Jorku do Delhi został zwolniony przez pracodawcę Wells Fargo (WFC.N)bank powiedział w piątek, dodając, że współpracuje z lokalnymi organami ścigania.

Lokalne media podały w sobotę, że indyjska policja aresztowała pasażera.

Wilson powiedział, że Air India rozszerzy pełną współpracę na poszkodowanych pasażerów, organy regulacyjne i organy ścigania.

„Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia bezpiecznego środowiska dla klientów i załogi, a także działania w pełnej zgodności ze wszystkimi przepisami i regulacjami” – powiedział.

(Okładka) Aditi Shah, scenariusz: Devgyot Ghoshal; Montaż przez Jacqueline Wong

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Amerykański generał podczas rzadkiej wizyty w uzbrojonej w broń nuklearną łodzi podwodnej na Morzu Arabskim