15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Agencja federalna stwierdziła, że ​​amerykański system loterii wizowej H-1B doprowadził do nadużyć i oszustw

Agencja federalna stwierdziła, że ​​amerykański system loterii wizowej H-1B doprowadził do nadużyć i oszustw

USCIS powiedział, że jest w trakcie inicjowania skierowań organów ścigania do ścigania karnego.

Waszyngton:

Agencja federalna poinformowała w piątek, że skomputeryzowana loteria, której celem jest coroczne wybieranie kandydatów H-1B, doprowadziła do nadużyć systemu i gwałtownego wzrostu oszustw.

W niezwykłym oświadczeniu US Citizenship and Immigration Services (USCIS) powiedział w piątek, że na podstawie dowodów z sezonów FY2023 i FY2024 H-1B przeprowadził już szeroko zakrojone dochodzenia w sprawie oszustw, odrzucił i anulował petycje.

USCIS powiedział, że jest w trakcie inicjowania skierowań organów ścigania do ścigania karnego.

„Program H-1B jest istotną częścią systemu imigracyjnego i gospodarki naszego kraju, a USCIS jest zaangażowany w egzekwowanie prawa i pomaganie w zaspokajaniu ciągle zmieniających się potrzeb rynku pracy w Stanach Zjednoczonych” – powiedziała.

Dodała: „Pracujemy nad nadchodzącą zasadą aktualizacji H-1B, która zaproponuje między innymi ulepszenia procesu rejestracji H-1B w celu zmniejszenia możliwości nadużyć i oszustw w systemie rejestracji H-1B”.

W okresie składania wniosków za rok podatkowy 2024 H-1B USCIS stwierdził, że odnotował znaczny wzrost liczby wniosków w porównaniu z poprzednimi latami.

W loterii wygenerowanej komputerowo na ten rok złożono 780 884 wniosków o wizę H-1B, w porównaniu do 483 927 w 2023 r., 301 447 w 2022 r. i 274 237 w 2021 r.

Ogólnie rzecz biorąc, odnotowano wzrost liczby przesłanych rejestracji, liczby rejestracji przesłanych w imieniu patronów z wieloma rejestracjami oraz liczby rejestracji przesłanych w imieniu unikalnych patronów z tylko jedną rejestracją.

Dodał, że liczba rejestracji osób, które złożyły wniosek więcej niż jeden raz, wzrosła w tym roku do 408 891 z 165 180 w zeszłym roku i 90 143 rok wcześniej.

Agencja federalna ostrzegła, że ​​jeśli informacje dostarczone przez wnioskodawcę lub firmę są nieprawidłowe, stwierdzi, że zgłoszenie nie zostało prawidłowo złożone, a potencjalny składający petycję nie będzie uprawniony do złożenia petycji na podstawie tego zgłoszenia.

READ  Akcje Tysona spadają, gdy gigant spożywczy widzi, że inflacja zmniejsza popyt

USCIS może odrzucić petycję lub odwołać zatwierdzenie petycji na podstawie zgłoszenia, które zawierało fałszywe zaświadczenie i dlatego nie zostało prawidłowo złożone.

„Ponadto USCIS może skierować osobę lub podmiot, który złożył fałszywe zeznania, do odpowiednich federalnych organów ścigania w celu przeprowadzenia dochodzenia i dalszych działań”, dodał.

Grupa amerykańskich pracowników technicznych, którzy prowadzą kampanię przeciwko wizom H-1B, powiedziała, że ​​​​zgłaszała takie oszustwa w ciągu ostatnich kilku lat.

„Administracja Trumpa zaproponowała zreformowanie loterii H-1B poprzez nadanie priorytetu selekcji opartej na najwyższych zarobkach. Pozwała administrację, więc teraz musisz poradzić sobie z oszustwem, na które się skarżysz” – powiedziała w oświadczeniu.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie była edytowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego).