4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

ABC Technologies zamyka polską fabrykę z powodu wysokich kosztów

ABC Technologies zamyka polską fabrykę z powodu wysokich kosztów

ABC Technologies zamyka fabrykę w Polsce w przyszłym roku z powodu „dramatycznego” wzrostu kosztów mediów, zapasów, materiałów i robocizny.

Firma współpracuje ze swoimi klientami w celu przeniesienia produkcji z zakładu w Koningo w Polsce do czwartego kwartału 2023 r., podała w swoim kwartalnym raporcie z 11 listopada.

ABC Technologies odmówiło komentarza na temat zamknięcia lub liczby pracowników, których to dotyczy. Nowości z tworzyw sztucznych.

Firma odnotowała inwentaryzację wyposażenia zakładu o wartości 2 mln USD w lipcu, sierpniu i wrześniu 2022 r. oraz odpis aktualizujący wartość rzeczowych aktywów trwałych w wysokości 8,2 mln USD.

ABC nie spodziewa się dodatkowych, znaczących odpisów z tytułu utraty wartości w drugim kwartale 2023 r., „chociaż zostaną odnotowane opłaty za odprawy i inne szacowane koszty zamknięcia” – poinformowało.

„Konflikt między Rosją a Ukrainą… wprowadził wysoki poziom inflacji wydatków” – czytamy w raporcie.

COVID-19 miał „bezpośredni wpływ na operacje” w 2022 r., a epidemie wirusów w głównych krajach produkujących półprzewodniki, takich jak Malezja, spowodowały tymczasowe zamknięcie sektora produkcyjnego w tych krajach.

„Utrata produkcji pogłębiła niedobór półprzewodników, powodując przestoje prawie wszystkich producentów OEM” – czytamy w raporcie. „Te przestoje, często z bardzo krótkim wyprzedzeniem, spowodowały nieefektywność w zakładach produkcyjnych firmy.

„W tym kwartale odnotowaliśmy znaczącą poprawę naszych wyników finansowych rok do roku, napędzaną silnym wzrostem przychodów wspartym wkładem w przejęcia, a także wysiłkami zarządu mającymi na celu poprawę wydajności operacyjnej i redukcję kosztów” — powiedział Terry Campbell, prezes i dyrektor generalny ABC Technologie” – czytamy w oświadczeniu. „Patrząc w przyszłość, nasz zespół będzie nadal prowadził zrównoważone interwencje gospodarcze, budując jednocześnie bardziej elastyczny biznes”.

Campbell dodał, że firma z Toronto wierzy, że jej nowy model biznesowy „pomoże poprawić wydajność naszych fabryk, jednocześnie zmniejszając złożoność w firmie i dla naszych klientów”.

„Jesteśmy zaangażowani w poprawę naszej struktury kosztów, pomyślne zakończenie negocjacji w sprawie zwrotu kosztów ponoszonych przez klientów oraz przekształcenie wzrostu przychodów w trwałe wyniki finansowe. Przed nami dużo pracy, ale nasz zespół nadal jest podekscytowany możliwością podjęcia Te wyzwania nadchodzą” – powiedział.

READ  Jamala znalazła się na szczycie pierwszej tabeli liderów pokazu

ABC Technologies jest piętnastą co do wielkości firmą zajmującą się formowaniem z rozdmuchiwaniem w Ameryce Północnej, Według Nowości z tworzyw sztucznych InformacjaZe sprzedażą w regionie na poziomie 370 milionów dolarów.