1 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

ABBA ma nadzieję, że poradzi sobie lepiej niż Elvis i Michael Jackson dzięki wciągającym występom

ABBA ma nadzieję, że poradzi sobie lepiej niż Elvis i Michael Jackson dzięki wciągającym występom

Szwedzka grupa muzyczna ABBA, pokazana tutaj jako figury woskowe, sprzedała na całym świecie ponad 400 milionów płyt.

Jonathan Nakstrand | Afp | Obrazy Getty

Członek założyciel, Bjorn Ulfauss, powiedział CNBC, że legendy popu ABBA podejmują duże ryzyko w swoim najnowszym, wciągającym projekcie.

Długo oczekiwany, wciągający występ o nazwie ABBA Voyage został opisany jako „koncert, którego przygotowanie zajęło 40 lat” i zawiera cyfrowe awatary szwedzkiej supergrupy w towarzystwie 10-osobowego zespołu na żywo.

Przemawiając pod koniec kwietnia przed długo oczekiwaną światową premierą w Londynie, w tym tygodniu, Ulvaeus powiedział CNBC, że jest to „ryzykowny projekt pod wieloma względami”.

„Oczywiście ryzyko polega na tym, że ludzie nie znajdą tego doświadczenia, które myślę i mam nadzieję, że tak będzie. To najważniejsze. Jeśli ludzie przestaną myśleć o koncercie, tak, cóż, nie było źle, ale …chcemy, żeby poczuli, no wiesz, z emocjami i poczuli, że przeszli przez coś, czego nigdy wcześniej nie widzieli”.

ostatni album

Ikona popu potwierdziła także CNBC, że album „Voyage” z 2021 r. – ich pierwszy od 40 lat – będzie ich ostatnim.

ABBA – Agnetha Faltskog, Bjorn Ulvaeus, Benny Andersson i Anni-Frid Lyngstad – wkroczyli na światową scenę po wygraniu Konkursu Piosenki Eurowizji z piosenką Waterloo w 1974 roku.

Zespół sprzedał ponad 400 milionów płyt na całym świecie, podobno ustępując tylko Volvo jako jeden z największych szwedzkich produktów eksportowych.

Minęło 40 lat od ostatniego wspólnego koncertu zespołu, a Ulvaeus powiedział, że był „nerwowy i euforyczny”.

Powiedział, że spodziewa się, że otwarcie ABBA Voyage Digital Gala w tym tygodniu będzie „bardzo wyjątkowe” i pobije każdy inny moment w jego dotychczasowej karierze.

W ostatnim odcinku „Rozmowy CNBC” Ulvaeus mówi, że pomysł pojawił się po raz pierwszy około pięć lat temu – aby stworzyć cyfrowe wersje zespołu z głównego koncertu z 1979 roku w formie „ABBA-tar”, w wyrafinowanym koncercie.

Powiedział, że eksperymenty były przeprowadzane wcześniej z Michaelem Jacksonem i Elvisem, ale zespół odpowiedzialny za technologię upewnił się, że używa go z żywymi postaciami.

„Lepiej zrób to z kimś, kto wciąż żyje, ponieważ twoja czaszka, mimo że reszta twojego ciała się zapada… Wymiary w czaszce są takie same, więc łatwiej jest odtworzyć mniejszą wersję siebie, jeśli” wciąż są – powiedział Ulvaeus.

Aby stworzyć ludzkie awatary, czterej członkowie zespołu, obecnie po siedemdziesiątce, założyli kostiumy do przechwytywania ruchu i wykonali wszystkie utwory na scenie w specjalnie wybudowanym studiu w Sztokholmie w Szwecji.

„Ubierali nas w ciasne kostiumy, czarne w kropki i kropki na naszych twarzach, a my mielibyśmy hełmy. A potem szliśmy na tę scenę i śpiewaliśmy piosenkę prawie taką, jaka była wykonywana na starym brytyjskim „Góra Popów” [TV] program” – powiedział.

– Na początku było dziwnie. To znaczy, rozglądałem się i Agnetha robi swoje, a ja, tak jak za dawnych czasów. Ale w końcu było fajnie.

głębokie podróbki

Ulvaeus powiedział, że zespół jest liderem w dziedzinie technologii stojącej za ABBA Voyage.

„Jesteśmy pionierami w tej dziedzinie, tworzenia awatarów, tworzenia cyfrowych kopii, takich jak ludzie – w porach, we włosach w nosie, we wszystkim [it] Po pewnym czasie poczujesz, że to jest człowiek, to nie jest cyfrowe, to jest wideo człowieka, a bycie pionierem i robienie tego w tym kontekście jest bardzo interesujące” – powiedział.

Ale gwiazdor powiedział, że martwi się, w jaki sposób technologia może być nadużywana przez tych, którzy chcą stworzyć „głęboką fałszywkę”.

„Zdałem sobie sprawę, że mogą być niewłaściwie używane i będą nadużywane. Nie nasze awatary, ale inne awatary będą używane jako pojazdy, które mówią rzeczy, których oryginalni ludzie nie mają na myśli, fałszywe, to znaczy głęboko fałszywe. Nie do odróżnienia od prawdziwych rzeczy w przyszłości i to jest coś, na co musimy naprawdę zwrócić na niego uwagę”.

„Ale i tak ktoś zamierzał to zrobić, więc pomyślałem, że może zrobię to w pozytywny sposób, ponieważ pionierzy byliby dobrzy, aby pokazać, jak można to wykorzystać”.

W Parku Olimpijskim Królowej Elżbiety w Londynie zbudowano specjalnie zbudowaną „ABBA Arena”, która może pomieścić 3000 widzów.

Pokazy koncertu ABBA Voyage są otwarte dla publiczności 27 maja, a Ulvaeus powiedział CNBC, że mogą spodziewać się hitu z kilkoma mało znanymi piosenkami i kilkoma piosenkami z ich najnowszego albumu.

READ  Perkusista Foo Fighters Taylor Hawkins umiera w wieku 50 lat