Chociaż firma niedawno zaprezentowała moduł słoneczny Hi-MO7 oparty na technologii hybrydowych pasywowanych ogniw dwuzłączowych, LONGi nie określiła, jakiej technologii będą to moduły.
„LONGi ma silną pozycję w Europie jako jeden z głównych liderów dostaw energii fotowoltaicznej i rozważa ambitne cele w zakresie kontynuacji swojej ekspansji w Europie, a tego rodzaju współpraca jest ważna” – powiedziała Gulnara Abdullina, wiceprezes LONGi na Europę.
W lipcu spółka R.Power ogłosiła plany budowy elektrowni fotowoltaicznych o mocy 1 GW w Rumunii we współpracy z francuską firmą zarządzającą aktywami Eiffel Investment Group. Nastąpiło to po udanej zbiórce środków w wysokości 150 milionów euro, która odbyła się w lutym w celu wsparcia europejskich planów wzrostu.
Polska, jeden z najszybciej rozwijających się europejskich rynków fotowoltaiki, podpisała w ostatnim czasie kilka umów. Lightsource BP podpisało w zeszłym tygodniu umowę zakupu energii z Microsoftem dla jednej ze swoich polskich elektrowni, a Nexon – spółka portfelowa inwestora infrastrukturalnego Marguerite – ogłosiła kilka dni temu plan wspólnego rozwoju polskiej fotowoltaiki o mocy 206 MW. W sierpniu niezależny francuski producent energii Gair sfinansował trzy polskie farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 130 MW.
Technologia fotowoltaiczna to klasa premium W dwuczęściowym artykule zbadano wschód Słońca w Polsce na początku tego roku.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com