30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

2023 Honda Pilot Trail Sport: pierwsza jazda Jalopnikiem

2023 Honda Pilot Trail Sport: pierwsza jazda Jalopnikiem

zdjęcie: Hondy

Pilot Hondy Przeszedł transformację z imponującego podmiejskiego wozidła w lekkiego odkrywcę terenowego. Ten czwarty-Generacja Pilot ma mocniejszy, bardziej surowy wygląd, a na poparcie tego stylu dostępne są legalne materiały. Od stalowych osłon podwozia i pełnowymiarowej opony zapasowej po zestaw systemów wspomagających jazdę w terenie 2023 Honda Pilot Trail Sport Wyposażony jest w wymierne usprawnienia, które przydadzą się podczas okazjonalnych wypadów w teren.

Rosnąca popularność jazdy terenowej skłoniła wielu producentów do oferowania wytrzymałych pakietów do swoich samochodów – pomyśl o tym Subaru dziki marka podrzędna. ogłosił Hondę Sporty terenowe poziom wyposażenia na koniec 2021 r., ale początkowa oferta firmy była głównie kosmetycznymi dodatkami do istniejącej gamy pojazdów. Z drugiej strony nowy pilot Hondzie zaproponowano możliwość uczynienia pakietu TrailSport wartościowym ulepszeniem w terenie.

Pełne ujawnienie informacji: Honda zawiozła mnie do Phoenix w Arizonie, a następnie dwie godziny na północ do kurortu w malowniczej, pokrytej śniegiem okolicy. Sedona, AZ. Tam wraz z kilkoma innymi dziennikarzami poprowadziliśmy Pilot Trail Sport 2023 przez coś, co mogło być reklamą „Visit Arizona”.

Nie mogę uwierzyć, że nie przetoczyłem tego pilota po skalnej ścianie.

Nie mogę uwierzyć, że nie przetoczyłem tego pilota po skalnej ścianie.
zdjęcie: Ryana Erica Kinga

TrailSport ma ten sam 3,5-litrowy silnik V6 i 10-biegową automatyczną skrzynię biegów, jak każdy Honda Pilot 2023 Inne. Silnik ten wytwarza 262 Nm momentu obrotowego oraz 285 koni mechanicznych – o 5 koni mechanicznych więcej niż jego poprzednik – a skrzynia biegów może być uruchamiana za pomocą ręcznych łopatek zmiany biegów. Zgodnie z ocenami zużycia paliwa EPA, ta iteracja pilota uzyska 18 mpg w mieście i 23 mpg na autostradzie, podobnie jak Kia Telluride z 2022 roku.

Ciężko przechodzić

Zdjęcie do artykułu zatytułowanego Honda Pilot TrailSport 2023 to lekki SUV rodzinny do jazdy w terenie

zdjęcie: Hondy

Jeśli chodzi o możliwości terenowe, Pilot TrailSport osiąga wiele nowości Hondy. Jest to pierwszy SUV firmy z fabrycznymi oponami terenowymi, dostępny w zakresie 265/60R-18 AT typu Continental TerrainContact. te opony owinąć 18-calowe koła z wewnętrznymi szprychami zapobiegają ocieraniu się o wyboiste drogi. Pilot jest również dostarczany z pełnowymiarowym zestawem montowanym z tyłu.

Jest to również pierwszy SUV Hondy wyposażony w stalowe dolne osłony podwozia. Dwójka Płyty osłaniają miskę olejową, skrzynię biegów oraz zbiornik paliwa. Przednia płyta poślizgowa ma grubość 4 mm, a płyta zbiornika paliwa ma grubość 2,8 mm.

Zestaw stalowych osłon podwozia użytych podczas prac nad Pilotem TrailSport.  Lepiej zeskrobać osłonę podwozia niż zbiornik paliwa czy miskę olejową.

Zestaw stalowych osłon podwozia użytych podczas prac nad Pilotem TrailSport. Lepiej zeskrobać osłonę podwozia niż zbiornik paliwa czy miskę olejową.
zdjęcie: Ryana Erica Kinga

Nie bądź zbyt ambitny; Te zmiany nie zmieniają Pilota w pojazd terenowy. Trail Sport ma 8,3 cala prześwitu, o cal więcej niż standardowy Pilot, co daje podejście 19,8 stopnia, docieranie 19,6 stopnia i kąt zejścia 19 stopni. Ułatwi to trochę pokonywanie przeszkód na drogach gruntowych, ale tylko nieznacznie więcej niż zwykła jazda.

Nowicjusz w terenie

Zdjęcie do artykułu zatytułowanego Honda Pilot TrailSport 2023 to lekki SUV rodzinny do jazdy w terenie

zdjęcie: Ryana Erica Kinga

Pilot TrailSport jest standardowo wyposażony w wiele funkcji ułatwiających jazdę w terenie. Dwa najbardziej godne uwagi to TrailMode i TrailWatch.

TrailMode to funkcja logiki momentu obrotowego w terenie, która zarządza rozdziałem mocy układu napędu na wszystkie koła. Ta technologia wektorowania momentu obrotowego może wysłać 75 procent dostępnej mocy na jedno z tylnych kół, jeśli przeciwna opona straci kontakt z podłożem. Pozostałe 25 procent pozostaje na nieaktywnym kole, aby szybko przenieść moc po przywróceniu przyczepności.

Zdjęcie do artykułu zatytułowanego Honda Pilot TrailSport 2023 to lekki SUV rodzinny do jazdy w terenie

zdjęcie: Hondy

Aby zapewnić płynną jazdę po nierównym terenie, przepustnicę można łatwo regulować i zachęca ona do stopniowego wciskania pedału gazu wymaganego do pełzania. Ponadto elektroniczny system zarządzania trakcją nie jest widoczny podczas pracy. Kierownica i pedały zapewniają doskonałą komunikację, która pomaga ocenić poziom przyczepności każdego koła.

Jeśli nie masz pewności co do dokładnej pozycji koła, w tym miejscu pojawia się TrailWatch. TrailWatch to system czterech kamer, który pomoże Ci wykryć przeszkody poza polem widzenia. System kamer włącza się automatycznie przy prędkościach podanych poniżej 15 mil na godzinę, gdy tryb TrailMode jest włączony, i wykorzystuje trzy najniższe widoki oraz 360-stopniowy widok z góry, aby przekazać jak najwięcej informacji o Ocean jak to możliwe. Jest to bardzo przydatne podczas poruszania się po ciasnych przestrzeniach.

Wrażenia i wnioski po drodze

Zdjęcie do artykułu zatytułowanego Honda Pilot TrailSport 2023 to lekki SUV rodzinny do jazdy w terenie

zdjęcie: Hondy

Honda Pilot Trail Sport 2023 jest nadal bardzo wyrafinowana na utwardzonych nawierzchniach, pomimo swoich możliwości terenowych. Podczas jazdy po Sedonie w Arizonie crossover jest płynny, stabilny i ma minimalne przechyły nadwozia po krętych górskich drogach, bez względu na to, jak mocno naciskasz On ona. typowa gama systemów wspomagania jazdy Hondy, w tym adaptacyjny tempomat, monitorowanie martwego pola i asystent utrzymania pasa ruchu, Jest dostępny w standardzie i jest nowy system rozpoznawania znaków drogowych, który wykorzystuje kamerę do dostrzegania znaków i wyświetlania na poboczu drogi Informacje te są wyświetlane na wyświetlaczu przeziernym pilota.

Honda Pilot Trail Sport 2023 jest obecnie dostępna pod adresem Sugerowana cena detaliczna 49 695 USD, w tym opłata za miejsce docelowe w wysokości 1 345 USD. Podczas gdy zapaleni miłośnicy jazdy terenowej prawdopodobnie zaszaleją na dedykowanym pojeździe terenowym, Pilot TrailSport to świetny SUV dla kupujących, którzy chcą bawić się swoim codziennym kierowcą w weekendy.

READ  Dow Jones Futures: rajd na rynku jeszcze się nie skończył; Produkcja Tesli w Szanghaju została wstrzymana