13 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

2022 NCAA Women's Championship – dwukrotne zwycięstwo UConn w dogrywce nad NC State było natychmiastowym klasykiem

2022 NCAA Women’s Championship – dwukrotne zwycięstwo UConn w dogrywce nad NC State było natychmiastowym klasykiem

BRIDGEPORT, Connecticut – Do czasu wprowadzenia pierwszej nadgodziny w poniedziałek wieczorem w finale regionalnym NCAA Women’s Bridgeport 2022, gra była już natychmiastowym klasykiem.

Nieważne, że czołowy zespół NC State Wolfpack i numer dwa UConn zagrają jeszcze 10 minut, zanim Huskies zakończą wycieczkę do Final Four wygrywając 91-87 w podwójnej dogrywce.

Obie drużyny walczą przez całą noc, podczas gdy UConn stara się o 14. z rzędu podróż do krajowych półfinałów, a North Carolina State ściga się w swoim pierwszym finale od 1998 roku.

To wszystko składa się na jedną niesamowitą grę: jeszcze dwa razy. Trzynasta zmiana ołowiu. Dziewięć związków. Tłum na Total Mortgage Arena ryczał przez całą noc, gdy drużyny wymieniały się koszami.

Szczegóły uczyniły tę grę jak dotąd mistrzostwami NCAA Women’s Championship. Nawet jeśli pierwsze dwie rundy były zdominowane przez niespodzianki, a dwa z 10 rozstawionych graczy dotarły do ​​Sweet 16, była to gra, która uchwyciła uosobienie March Madness: dwaj wagi ciężkie walczące o szansę na dotarcie do Minneapolis i rywalizację o mistrzostwo kraju .

To była gra, w której UConn był prawie 4-punktowym faworytem nad najlepszym rozstawieniem w regionie dlatego Ten mecz odbył się w Bridgeport w stanie Connecticut, rzut kamieniem od kampusu Uniwersytetu Ocon w Storrs. Prognozy fanów Vivid Seats oszacowały, że 84% publiczności skandowało dla UConn, a za każdym razem, gdy publiczność wiwatowała po wrzuceniu klucza lub wymuszonym obrocie, hałas wydawał się eksplodować w klatce piersiowej.

Ale była to również gra, w której bez względu na to, po której stronie byłeś, czułeś, jak serce bije ci w uszach, a guz osadza się na gardle. Ponieważ były zakłady. Ocon nie opuścił swojego czwartego finału od 2009 roku, a North Carolina State nie było go od 24 lat. Wolfpack został wyeliminowany w trzech kolejnych odcinkach Sweet 16. Nawet gdy przez głośniki płynęła optymistyczna muzyka, publiczność prawie nie klaskała. Bo kto może w takiej chwili rytmicznie klaskać?

To była gra, jeśli myślałeś, że to koniec, myliłeś się. UConn objęło wczesne prowadzenie o 10 punktów, ale potem wyglądało na to, że NC State powtórzy swoje zwycięstwo w Sweet 16 nad Notre Dame, doprowadzając do późnej przewagi. Wtedy UConn wyglądał, jakby miał grę w torbie… nawet stan NC Jaka Brown Turner Uderz w róg 3 z mniej niż sekundą na zegarze, aby wysłać go do drugiej dogrywki.

To była gra, w której wielcy gracze podchodzili do gry w kluczowych momentach. Student drugiego roku na Uniwersytecie Okun Wielcy Piekarze – Krajowy Piłkarz Roku opuścił 19 meczów z powodu kontuzji kolana i wrócił dopiero 25 lutego – Uderz w pierwszy kosz w drugiej dogrywce, wyciągnij 3 wskazówki z górnej części klucza i wykonaj podciągany sweter z przecięciem wewnątrz łuku , następne posiadanie. A z sezonem na linii dla Północnej Karoliny, pięć do tyłu, Kay Crutchfield Nazywany „Clutchfield”, „Clutchfield” osiągnął trzeci wskaźnik dogrywki dla NC State zremisował w dwóch z 3:03 do końca.

To była gra, w której nowicjusze wykorzystali moment. UConn Student Azzi Fd Rozlewał się w 19 punktach, ale rozjaśniał się, gdy reflektor był na swojej wysokości. Gdy zegar słabł w czwartej kwarcie, Fudd był tam, aby dostać się do wiadra, gdy UConn go potrzebował. Gdy Husky przebił się o jeden na mniej niż minutę przed końcem meczu, Fodd skręcił w prawo, wciągnął się w obronę NC State i, gdy upadła na pięty, podniosła piłkę dla drugiego roku. Wysoki Edwardsktóry założył, aby przedłużyć postępy UConn.

gra

0:49

Kristen Williams strzeliła gola w ostatnich sekundach podwójnej dogrywki, gdy UConn przetrwał przeciwko North Carolina State, by zająć 14. miejsce z rzędu w Final Four.

To była gra, w której wszyscy wystawiali swoje ciała na próbę. Obie drużyny walczyły w boisku przez całą noc, a Ocon zdobył 40 punktów i stan Karolina Północna 44. Pod kakofonią wiwatów i gwizdów brzmiały dźwięki koszul, skóry i potu ślizgającego się po twardym drewnie. U starszych strażników Evinę Westbrook Gdy znalazła się w niesprzyjającym meczu na korytarzu, wyciągnęła palce, by przerzucić piłkę do kolegi z drużyny. A każdy, kto był na bloku lub próbował przejść przez pas, jest ludzkim jednorękim bandytą. Uważaj na noże.

READ  Ashleigh Barty przechodzi na emeryturę: numer jeden na świecie ogłasza jej odejście z profesjonalnego tenisa

To był mecz, na który wszyscy zasłużyli. Kiedy czas doszedł do zera, Bakers – rodowity mieszkaniec Minnesoty, który zakończył mecz z 27 punktami – krzycząc zwycięsko do tłumu, wataha wilcza skuliła się na uboczu przed zejściem z boiska, czterech z nich podobno jako ostatni. Czas na studiach, gdy niewielka część fanów dumnie unosiła w powietrzu markę Wolfpack. Husky, które nosiły świąteczne czapki i koszule, zostały ukoronowane regionalnymi mistrzami. Najlepszy gracz w strefie, Bueckers, wykonali taniec znany jako Griddy, podczas gdy jej koledzy z drużyny kąpali ją pod prysznicem confetti.

Ale kiedy zawodnicy przytulili się i swoje rodziny, a pozostały tłum domagał się zdjęć i autografów, jedno było jasne.

To była gra do zapamiętania.